קרדיט: depositphotos

דולר

האירו והדולר מתחזקים הירידות בת”א מתמתנות

המטבעות מזנקים בשיעור של 1% בניגוד למגמת הבורסה, המעוף מתקן ל -0.8% מדד ת"א 90 יורד 1.3% אירופה אדומה מילנו מובילה את הירידות עם 1.7%.

חדשות ספונסר 06/01/2022 11:18

א+א-

השקל התחזק מול הדולר מתחילת השנה ב-3%, למרות רכישות המט"ח העצומות של בנק ישראל. בנק ישראל נאלץ להאיץ את קצב הרכישות בנובמבר ל-4 מיליארד דולר, לאור התיסוף החד בשקל בשבועיים הראשונים של החודש, שנבע מרמיזות של בנק ישראל על כוונתו להפחית את מעורבותו בשוק המט"ח. מתחילת השנה ועד נובמבר רכש בנק ישראל סך של 34 מיליארד דולר, יותר מהיקף תכנית הרכישות עליה הכריז בתחילת השנה.  

הגורמים התומכים בעוצמות השקל הינם, העודף בחשבון השוטף, ובפרט, הגידול החד ביצוא שירותי ההייטק. מגזר זה מושך הון זר רב הן על רקע הגידול בייצוא והן באמצעות השקעות זרות. במקביל, גופים מוסדיים הגדילו את ההשקעה בחו"ל באופן משמעותי, לאור הגידול החד בהיקף הנכסים וגודלם ביחס לשוק המקומי. עם זאת, לאור החשש שהתחזקות השקל תפגע בתשואה, המשקיעים המוסדיים מגדרים חלק משמעותי מהשקעתם בחו"ל וכתוצאה, מחזקים את השקל. אנו מעריכים כי גורמים אלה ימשיכו לתמוך בעוצמת השקל גם ב-2022.

כתוצאה מפעילות המוסדיים, הקורלציה של השקל עם הנאסד"ק עלתה באופן משמעותי, גורם זה יחד עם ההיקף העצום של פעולות הגידור של המוסדיים, צפוי להגביר את התנודתיות של השקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה