קרדיט: depositphotos

דולר

בנק ישראל ממשיך לרכוש דולרים

הבנק חזר להתערב בשער הדולר וסכום הרכישות היה גבוה מהצפוי, הועדה בנושא הריבית ואינפלציה הגיעו להסכמות כי הן נמצאות ביעד הנורמטיבי

מערכת ספונסר 07/12/2021 15:02

א+א- 3

יתרות מטח

רכישות בנק ישראל בחודש נובמבר הסתכמו ל- 4 מיליארד דולר, הבנק ממשיך לשערך את השערים הגבוהים בהם רכש בעבר כאשר היתרות נותרו ברמת 208 מיליארד דולר מחודש אוקטובר, השיערוך מטה החודש הגיע ל- 2.2 מיליארד דולר.

 

ועדת הריבית

התקיים דיון שעסק בגורמים האינפלציוניים ומידת הימשכותם. מאז החלטת הריבית הקודמת, חלה האטה מסוימת בקצב העלייה של האינפלציה בישראל, זאת על אף התגברות האינפלציה בעולם. האינפלציה בישראל בשנים-עשר החודשים האחרונים עומדת על 2.3% ועפ"י התחזיות השונות, קצב האינפלציה צפוי להתמתן בהמשך. חברי הוועדה ציינו כי האינפלציה בישראל נמוכה משמעותית ממדינות רבות בעולם ומצויה בתוך תחום היעד וכך גם הציפיות. הם ציינו כי עד כה נרשמו העלאות ריבית בעולם רק במדינות בהן נרשמה חריגה ניכרת מיעד האינפלציה, הערכות הן כי אין חשש מהתפרצות אינפלציונית בישראל.

הכלכלה הגלובלית ממשיכה להתאושש. עם זאת, רמת התוצר במדינות רבות עדיין נמוכה מזו הנגזרת מתוואי הצמיחה שקדם למשבר ומתגברים הסימנים להאטה מסוימת בקצב הצמיחה העולמי. השיבושים בשרשראות הייצור והאספקה נמשכים אך מחירי הנפט ירדו ומחירי ההובלה ירדו מעט בתקופה הנסקרת, וייתכן שהם מסמנים את תחילתו של שינוי. בארה"ב, הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, והודיע על צמצום של תכנית הרכישות שלו. בגוש האירו, ה-ECB הותיר את הריבית על כנה

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  טוענים שבתי השקעות משפיעים יותר.

  לא יודע כמה פנסיות וגמל שלנו מושקע בחול. זה בטח רשום בדוחות של בנק ישראל. נניח 200 מיליארד דולר. המדדים בחול עולים 10% - הפנסיות שרוצות לגדר חייבות למכור 20 מיליארד דולר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 07/12/2021 15:18

 2. 2
  בנק ישראל שופך מלא שקלים לשוק

  המשכורות של עובדי ההייטק משולמות בשקלים, מישהו צריך להמיר לחברות ההייטק את הדולרים לשקלים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  int 07/12/2021 15:16

 3. 3
  מדובר על נובמבר

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mvk 07/12/2021 15:06