ארה”ב: מגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים במדדים המובילים

אירופה פותחת את שבוע המסחר בעליות; פייזר צפויה לקבל אישור לחסן ילדים בגילאי 5-11

חדשות ספונסר 13/09/2021 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פותחות את שבוע המסחר במגמה מעורבת ונטייה לעליות שערים לאחר רצף שלילי של 5 ימי מסחר במדד הדאו ג’ונס והאס אנד פי 500 שנסוגו קלות מהשיאים. 

 

הדמוקרטים מכינים את הקרקע להעלאת מס החברות עם מספר הצעות למיסוי של חברות אמריקאיות אמידות לפי קריטריונים שיקבעו ומשקיעים בשביל לשלם את תוכנית הממשל בגובה 3.5 טריליון דולר.

 

הלחץ במניות הסיניות צפוי להמשך גם בתחילת השבוע לאחר שהמניות הגדולות ירדו בפתיחת שבוע המסחר באסיה. הרגולטור הסיני מסמן את המטרה הבאה והיא חברת אנט מקבוצת עליפיי.

 

באירופה מגמה חיובית בפתיחת שבוע המסחר, הדקס עולה 1%, הקאק מתחזק 0.8% ובריטניה עולה 0.7%. חבית נפט מסוג לייט עולה מעל 70 דולר בפתיחת שבוע המסחר. הזהב נסחר ביציבות סביב 1789 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות:

פייזר (PFE) יחד עם שותפתה ביונטק (BNTX) צפויות לקבל אישור לחיסון ילדים בגילאי 5-11 עד לחודש הבא, כך על פי מספר מקורות שצוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס.

 

עליבאבא (BABA) – יורדת 1.7% במסחר המקודם על רקע כוונתו של הממשל הסיני לפרק את חברת התשלומים אשר בשליטתה (עליפיי) ואת חברת התשלומים אנט גרופ אשר בשליטת ג’ק מה (מייסד עליבאבא). עליבאבא מחזיקה שליש מהמניות של אנט גרופ.

 

דל טכנולוגיות (DELL) מקבלת המלצת קניה מגולדמן זאקס של תזרים מזומנים חזק אל מול תשלומי חוב נוחים. המניה עולה 2% במסחר המוקדם.

 

וירג’ין גלקטיק (SPCE) יורדת 3% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על דחייה של טיסת החלל המסחרית הראשונה בשל אזהרה של ספק צד ג’ מפני פגם פוטנציאלי של מערכת בקרת הטיסה.

 

וולט דיסני (DIS) דיווחה שהיא תוציא את הסרטים החדשים של הקבוצה אך ורק בבתי הקולנוע במקום יציאה משולבת לבתי הקולנוע ולשירות הדיסני פלוס. הסרט "האגדה של שנג צ’י ו 10 הטבעות" הגיע שבוע נוסף לראש הסרטים הנצפים בבתיה קולנוע.

 

איתמר הישראלית (ITMR) שהודיעה הבוקר על עסקה למכירתה לחברת זול לפי שווי של 538 מיליון דולר, מזנקת בטרום 44.6%, במקביל לזינוק של 47% בשעה זו בבורסה המקומית. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה