אלחנן שקד, מייסד ומנכ"ל קנבוטק קרדיט: יח"צ

קנאביס

קנבוטק ו-Cannformatics מתחילות מחקר בקנאביס לטיפול בכאבים כרוניים

המחקר ינסה להעריך את האפקט של תרכובת ה- “MycoCann NeuroPain” של קנבוטק על מטופלים הסובלים מכאב נוירופטי

חדשות ספונסר 17/08/2021 13:17

א+א- 1

חברת קנבוטק העוסקת, בין היתר, בפיתוח מוצרים מבוססי קנאביס רפואי ותמציות מפטריות, מדווחת היום כי הסטארט-אפ הביוטכנולוגי Cannformatics יערוך מחקר עבורה להערכת האפקט של תרכובת ה- “MycoCann NeuroPain” של קנבוטק על מטופלים הסובלים מכאב נוירופטי כרוני.

 

המחקר ישווה בין תרכובת ה- “MycoCann NeuroPain” לבין מוצרי מדף מבוססי קנאביס רפואי אחרים אשר נמכרים כיום במדינת קליפורניה ומיועדים לטיפול בכאבים כרוניים.

 

ד"ר יצחק קורק, מנכ"ל ומייסד משותף ב-Cannformatics : "אנו גאים על כך שקנבוטק בחרה בנו לבחון את השפעת תרכובת ה- “MycoCann NeuroPain” בצורה מדעית. נתונים פרמקו-מטבולומיים בשילוב עם שאלונים הנוגעים להערכת כאב המטופלים הינם ייחודיים ביכולתם לספק תובנות באשר לאופן הפעילות הפיזיולוגית של המוצר וביכולותיו להפחית כאב כרוני.

 

"זוהי הזדמנות מרגשת לתמוך בקנבוטק אשר מביאה תקווה חדשה למטופלים הסובלים מכאב נוירופטי כרוני ולהעמיק את ההבנה שלנו בביומרקרים הקשורים ומגיבים לקנאביס."

 

המחקר יערך בפיקוח וועדת האתיקה הרפואית (IRB) של ה-FDA לצד חבר הוועדה המייעצת של Cannformatics ד"ר בוני גולדשטיין. Cannformatics תחל בגיוס מטופלים למחקר בכפוף לקבלת אישור מצד ה-IRB.

 

אלחנן שקד יו"ר ומנכ"ל קנבוטק מסר: "במהלך השנתיים האחרונות קנבוטק בנתה צנרת מוקפדת לפיתוח של מוצרים מבוססי קנאביס ופטריות. הפורמולציה הייחודית שתיבחן משלבת מיצוי מדויק של 13 קנבינואידים וטרפנים עם תמציות פטריות במטרה להפחית כאב נוירופטי כרוני ללא האפקטים הפסיכואקטיביים הקשורים לשימוש ב-THC.

 

הטכנולוגיה פורצת הדרך של Cannformatics תספק לנו תובנות חדשניות באשר ליעילות המוצרים ומנגנוני הפעולה שלהם בבני אדם, ותוסיף נדבך נוסף וחשוב לאישוש המדעי הנדרש לקבלת התמיכה של הקהילה הרפואית טרם השקת מוצר ה- “MycoCann NeuroPain” במחצית השנייה של 2022."

 

Cannformatics מתמקדת בהתאמה אישית של טיפולי קנאביס רפואי באמצעות זיהוי ואיפיון ביומרקרים המצויים ברוק ומגיבים לקנאביס. מטרת החברה היא לספק המלצות אישיות מבוססות מדע לטיפולי קנאביס רפואי, כך שהאפקט הרפואי יהיה צפוי מראש ויחזור על עצמו בכל טיפול, וזאת על מנת לשפר את בריאותו ואיכות חייו של המטופל. החברה עוסקת כיום גם בזיהוי ביומרקרים המגיבים לקנאביס הקשורים לילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי.

 

קנבוטק, שהונפקה לאחרונה בבורסת תל אביב, היא חברת ביו-מדיקל המפתחת פתרונות בוטאניים מותאמים אישית לרפואה מונעת ורפואה אינטגרטיבית. פתרונות אלו מבוססים על שילובים של חומרים פעילים מצמח הקנאביס ומפטריות אשר עובדים על שתי מערכות מרכזיות בגוף האדם: המערכת האנדו-קנבנואידית ומערכת החיסון.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    המסכים האדומים בדרך

    טוב, מה שקורה עכשיו היה ברור. כשאין מכירות. כשיש חנות קונספט אחת !!!!! בלונדון למכירות. כשיש אפליקציה שסורקת פנים ....ועדיף שאעצור פה. כשהמניה תומחרה ועדיין מתומחרת הרבה הרבה יותר גבוה (לטעמי) כשאין גוף מוסדי אחד שנכנס להשקעה , טוב, אותי, זה לא מפתיע. המסכים האדומים ימשיכו להדהד כאן. בעוד חודשיים כשבעלי העניין יוכלו למכור את המניות שלהם (לטעמי אז תגיע ההתרסקות האמיתית) והם, להם לפחות יהיה אקזיט נחמד. מקווה שאני טועה, למרות שכל הסימנים מראים שזה הכיוון, עגום. ימים יגידו.

    אנליסט שקול 21/08/2021 14:00