יעקב מיכלין,  מנכ"ל ביולייט<br>קרדיט: יח"צ
יעקב מיכלין, מנכ"ל ביולייט קרדיט: יח"צ

חברת ביולייט, העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרים לטיפול במחלות עיניים, הודיעה היום כי חברת הבת ליפיקייר חתמה על הסכם ייצור עם חברת SIFI האיטלקית למוצר ה-Ocular D, המיועד להקל על תסמונת החשיפה למסכים (Digital Eye Strain) וסימפטום העין היבשה. מדובר בהסכם לייצור ולשיווק המוצר המסחרי הראשון של ליפיקייר, בה מחזיקה ביולייט כ-90%.

 

ההסכם, שנחתם לתקופה של 10 שנים, כולל התחייבויות לייצור, רכישה ושיווק על-ידי ליפיקייר לפי מחיר עלות ייצור מוסכם, הצפוי לקטון ככל שליפיקייר תזמין כמות גבוהה יותר. שיווק והפצת המוצר צפויים להתחיל באירופה ובמדינות בהן מכירים באישור CE עד תחילת 2022.

 

במאי השנה קיבל מוצר ה-Ocular D אישור שיווק באירופה (אישור CE) כחלק מתיק הרישום של SIFI. ליפיקייר ביצעה מספר ניסויי מעבדה למוצר, המבוסס על ננו-אמולסיה ו-ויטמין D, בגינו הוגש פטנט, שהראו כי הוא מסייע בסינון קרינת האור הכחול ובכך עשוי להעניק הגנה נוספת לעין מעבר ליתרונות הקיימים בהרכב הטיפות הייחודי.

 

סינון אור כחול עשוי לסייע בטיפול והקלה בתסמונת החשיפה למסכים, המתאפיינת בעייפות העין וביובש הנובעים מחשיפה לקרינת אור כחול הנגרמת משימוש ממושך במסכי מחשב. זאת, במגבלות כללי הרגולציה האירופאיים שיחולו על תיאור התווית המוצר.

 

"SIFI שמחה להתקשר בהסכם אסטרטגי עם חברת הבת של ביולייט, ליפיקייר, ואנו משוכנעים שנדע למנף את טכנולוגיות הייצור והתשתיות המתקדמות שלנו למסחור ה-Ocular-D", אמר מנכ"ל הפעילות הגלובלית של SIFI, כרמלו צ’ינס. "מוצר זה מספק מענה לצורך בטיפול יעיל בסימפטום העין היבשה, ואנו מאמינים מאד בפורמולציה הייחודית וביתרונותיה".

 

מנכ"ל ביולייט ויו"ר ליפיקייר, יעקב מיכלין, הוסיף: "ההסכם עם SIFI הוא שלב חשוב בדרך להשקת המוצר המסחרי הראשון של ביולייט. תסמונת החשיפה למסכים, העין היבשה ותופעות שליליות הקשורות להן הולכות ומתרחבות בעידן הדיגיטלי. כך למשל, כ-50% ממשתמשי מחשב בארה"ב מדווחים על תסמונת החשיפה למסכים . מדובר בשוק גדול עבורנו, ואנו מאמינים שנוכל לסייע לחולים והסובלים מתסמונת זו באמצעות פתרון חדשני יעיל".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש