קרדיט: שפיר הנדסה

גיוס הון

שפיר הנדסה גייסה 350 מיליון ש”ח בהנפקת אג”ח

החברה קיבלה ביקושים של 615 מיליון ש"ח בשלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח חדשה; הריבית השנתית נקבעה על 2.34%, מועד הפירעון הסופי יהיה בנובמבר 2037

חדשות ספונסר 11/07/2021 12:12

א+א-

חברת שפיר הנדסה השלימה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה ג’). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקוש גבוה של כ-615 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-350 מיליון שקל.

 

בעקבות הביקוש הגבוה שנרשם בהנפקה, השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית שנתית של כ-2.34%, שיעור ריבית נמוך משמעותית מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז שעמדה על 3%.

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים אגרות חוב שקליות במח"מ של כ-7.89 שנים כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש נובמבר 2037. אגרות החוב מדורגות על ידי חברת הדירוג ’מעלות’ בדירוג A+.

 

שי לינדנר, סמנכ"ל כספים שפיר הנדסה: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה. הביקוש הגבוה שנרשם ושיעור הריבית שנקבע, מבטאים לראייתנו הבעת אמון גדולה מצד שוק ההון בשפיר כחברה יציבה וחזקה לטווח ארוך. הגיוס הנוכחי מאריך את מח"מ ההתחייבויות של החברה ותומך בשיפור גמישותה הפיננסית, זאת כחלק מניהול פיננסי שמרני של הנהלת החברה וראייה ארוכת טווח.

 

אנו ממשיכים לגוון את הפעילות העסקית שלנו בכל הסגמנטים ובכלל זה לפתח פעילויות חדשות בתעשייה, לקדם את הפרויקטים שנמצאים בשלב הביצוע, ובמקביל להתמודד במכרזים של פרויקטים לאומיים בשלל תחומי התשתיות, התחבורה, האנרגיה והמים וליזום פרויקטים למגורים ולמסחר".

 

בשבוע החולף עדכנה החברה כי התקשרה בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברת ליפסקר תמורת כ-32 מיליון שקל. ליפסקר עוסקת בביצוע עבודות גיאוטכניות, לרבות דיפון וביסוס מבנים, עוגני קרקע, קידוחים למנהור ועוד. הרכישה הינה נדבך נוסף בהרחבת פעילותה של החברה בתחום ההנדסה והתעשייה. במקביל בוחנת החברה את רכישת חברת פריץ שעוסקת בתחומי הלוגיסטיקה והשילוח.

 

את ההנפקה הובילו לידר הנפקות וברק קפיטל חיתום.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה