גיל רונן, מנכ"ל ומייסד אנרג'ין<br>קרדיט: שי בראל
גיל רונן, מנכ"ל ומייסד אנרג'ין קרדיט: שי בראל

אנרג’ין הפועלת בתחום תעשיית השבחת הצמחים והמזון באמצעות בינה מלאכותית, הודיעה היום על הסכם עם חברת זרעים בינלאומית למכירת זכויות גישה לתוכנה באמצעות מחשוב ענן בתחום הבדיקות הגנטיות לגידול תירס בתמורה מינימלית של כ-700 אלף דולר.

 

מדובר בהסכם ראשון בין אנרג’ין לחברת הזרעים, במודל של מנוי רב-שנתי, המהווה צעד ראשון לקראת שיתוף פעולה הדוק וארוך טווח הצדדים. אנרג’ין מעריכה כי באמצעות השימוש בתוכנת החברה, המבצעת ניתוח של מידע גנטי לצורך פיתוח ויישום בדיקות גנטיות המותאמת ספציפית לתוכנית ההשבחה של גידול התירס, תוכל חברת הזרעים להגיע לזני עילית של התירס תוך זמן קצר וחסכון בעלויות.

 

אנרג’ין רואה בתחום הבדיקות הגנטיות מנוע צמיחה משמעותי, וההסכם מצטרף לשורת הסכמים קודמים שנחתמו בתחום שמוערך על ידי מחקרי שוק בכ-1.4 מיליארד דולר נכון לשנת 2018, וצפוי לצמוח בשנים 2018-2023 בקצב של כ-17% לשנה.

 

אתמול דיווחה החברה על הסכם רביעי למסחור תכונת העמידות לוירוס העגבניות שתאפשר לחברת הזרעים גידול ומסחור זרעי עגבנייה עמידים כנגד תמלוגים לתקופה של 10 שנים, מנוע צמיחה משמעותי נוסף עליו שמה החברה את הדגש במודל העיסקי.

 

אסף לוי, יו"ר אנרג’ין: "זהו הסכם ראשון עם חברת זרעים מהמובילות בשוק, המהווה סנונית ראשונה לקראת שיתוף פעולה ארוך טווח עם החברה. שוק הבדיקות הגנטיות מהווה עבורנו מנוע צמיחה משמעותי, לאור היקפו בחקלאות. אנו פועלים לפתח גם את מנועי הצמיחה הנוספים שלנו בתחום ניתוח מידע גנטי המתבסס על שיתופי פעולה ארוכי-טווח, ופיתוח קניין רוחני משותף בתמורה לתמלוגים עם חברות בינלאומיות מובילות."

 

ד"ר גיל רונן, מייסד ומנכ"ל אנרג’ין: "ההסכם החדש נותן גושפנקא נוספת לטכנולוגיה המתקדמת שאנרג’ין מפתחת ולערך המוסף שהיא מציפה ללקוחותינו, תוך קיצור משמעותי של הזמן הנדרש לפיתוח זני עילית וחסכון בעלויות לחברות הזרעים.

 

עסקה זו בתחום התירס, אחד הגידולים הנפוצים והמשמעותיים בעולם, מצטרפת לשורת עסקאות נוספות שכבר נחתמו בתחום הבדיקות הגנטיות והיד עוד נטויה. היכולת של החברה לפצח את ההרכב הגנטי של הצמחים, מאפשרת לנו וללקוחותינו להקים תכניות השבחה ממוקדות, ומביאה בשורה לעולם המזון כולו".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש