כידן דהרי וירון אדיב, בעלי השליטה בתנופורט קרדיט: ישראל הדרי

תנופורט: אושר הסכם פשרה בתביעת רמ”י נגד מתחם מסחרי צומת ביל”ו

התביעה שהוגשה בשנת 2006 בהיקף של כ- 160 מיליון ש"ח נסגרה בכ- 6.9 מיליון ש"ח; כחלק מההסכמות, רמ"י תפעל להארכת חוזה החכירה בנכס לתקופה נוספת של 49 שנים

חדשות ספונסר 26/05/2021 12:12

א+א-

חברת תנופורט מדווחת היום כי בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסכם הפשרה שהושג בהליך גישור בתביעת הענק של מנהל מקרקעי ישראל כנגד מתחם מסחרי צומת ביל"ו. התביעה שהוגשה בשנת 2006 היתה בהיקף של כ- 160 מיליון ש"ח נסגרה בכ- 6.9 מיליון ש"ח.

 

כידן דהרי, בעלים ומנכ"ל תנופורט: "אני שמח וגאה על השלמת תהליך הגישור אשר נמשך כשנתיים, והיום עם אישורו של בית המשפט המחוזי בת"א הוא תם ונשלם.

 

תנופורט נרכשה כאשר היא טומנת בחובה אתגר גדול בנכס משמעותי של החברה- המתחם המסחרי בצומת ביל"ו. על הנכס היו צו הריסה למבנים, צו סגירה ותביעת ענק משנת 2006 בסך כ- 160 מיליון שקל. 

 

כיום, לאחר מאמצים רבים של הנהלת החברה ושיתוף פעולה עם רמ"י , עמדנו בכל האתגרים שהצבנו לעצמו והצלחנו להסדיר את הנכס כולל ביטול צווי הריסה, ביטול צווי הסגירה של המתחם בועדות התכנון, הסדרת שימוש המסחר במתחם, הארכת חוזה החכירה ל- 49 שנים נוספות וחתימה על הסכם הפשרה האמור.

 

מתחם צומת בילו תרם בשנת 2020 (שנת הקורונה) כ- 8 מיליון שקל NOI, בנטרול הוצאות חד פעמיות ושוויו בספרים עמד על 48 מיליון ש"ח בלבד וזאת בעקבות הבעיות הרגולטוריות והתביעה שכיום מאחורינו".

 

על פי הסכם הפשרה, הוסרו התביעות להוצאות שהגישה החברה כנגד רשות מקרקעי ישראל בשנת 2006, והתביעה שכנגד שהגישה רשות מקרקעי ישראל נגד החברה ומספר שוכרים בנכס בשל השבת הכנסות שנטען שהתקבלו שלא כדין.

 

כמו כן בוטלו התביעות לסילוק ידם של השוכרים בנכס, הפסקת השימוש המסחרי בנכס ולמתן סעד הצהרתי המורה לחברה להעביר לרמ"י את כל ההכנסות העתידיות מן הנכס.

 

עוד הוחלט כי החברה תשלם לרמ"י סכום כולל של כ-29 מיליון ש"ח, ורמ"י תפעל במקביל להארכת חוזה החכירה בנכס שישמש כבית אריזה, לתקופה נוספת של 49 שנים, החל מה-31.3.2019. החברה תפעל לאישור תב"ע חדשה שתחול על הנכס ותאפשר הסדרה תכנונית וחוזית של השימושים בנכס.

 

יצוין כי החברה הפרישה בדוחותיה הכספיים בסוף שנת 2020 סכום של כ-16.6 מיליון ש"ח, וכן בוצעה הפחתה בהערכת השווי של הנכס בסכום של כ-5.5 מיליון ש"ח בשל הארכת תקופת החכירה והשימוש החורג ל-3 שנים הקרובות, שהם חלק מסכום הפשרה, כך שתביעת רמ"י כנגד החברה הסתיימה לבסוף בפשרה בתשלום של כ- 6.9 מיליון ש"ח בלבד.

 

תנופורט, בבעלותם של כידן דהרי וירון אדיב פועלת בתחומים של השכרת נדל"ן מניב ומתן שירותי אחסון וקירור וכן בבעלותה תחנות דלק וקרקעות ללוגיסטיקה. החברה מחזיקה ב-17 נכסים מניבים המשמשים למסחר, לוגיסטיקה, תעשיה ושירותי אחסנה בקירור.

 

בין הנכסים הבולטים של החברה: פארק לוגיסטיקה ויתקין, פארק לוגיסטיקה תל מונד, קניון עד הלום, MALL כינרת בצומת צמח ,מרכז מסחרי בצומת בילו, מרכז מסחרי בית יהושע, פארק לוגיסטיקה ובית קירור נתיבות אותו מפעילה החברה. כל נכסי הנדל"ן מוחזקים במישרין ע"י החברה, למעט הנכס בצומת צמח, ששיעור האחזקה של החברה בו עומד על 50%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה