גיוס הון

אוטומקס מוטורס: הסכמי השקעה בהיקף 5 מיליון ₪ ממשקיעים מוסדיים

פסגות ניירות ערך, ספרה ניהול קרנות וקרן הגידור חצבים לקחו חלק בהקצאה הפרטית; כספי הגיוס ישמשו להרחבת הפעילות העסקית והגדלת מלאי כלי הרכב המשווקים על ידי החברה

חדשות ספונסר 09/05/2021 12:12

א+א-

חברת הייבוא העקיף אוטומקס מוטורס, מודיעה היום על חתימת הסכמי השקעה בהיקף 5 מיליון ₪ בדרך של הקצאה פרטית. פסגות ניירות ערך וחצבים שותפות מוגבלת לקחו חלק בגיוס. כמו כן, ספרה ניהול הגדילה את אחוז האחזקה שלה בחברה וביצעה השקעה נוספת.

 

ההון שגויס מצטרף לכ- 21 מיליון ₪ שהיו בקופת החברה עם השלמת עסקת המיזוג ויאפשר לחברה להרחיב את פעילותה העסקית, להגדיל את מלאי כלי הרכב המשווקים על ידי החברה ולבחון כניסה לתחומים משיקים לתחום יבוא כלי רכב.

 

במסגרת ההצעה, החברה תקצה למשקיעים כ-10 מיליון מניות רגילות של החברה בנות 0.01 ש"ח ערך נקוב כל אחת, במחיר של 51 אג’ למניה, ובנוסף גם כ-6 מיליון כתבי אופציה לא סחירים לרכישת מניות רגילות של החברה.

 

המניות המוקצות יהוו כ-3.98% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה לאחר הקצאתן, וביחד עם המניות שתנבענה ממימוש כתבי האופציה, כ-3.12% מהון החברה בדילול מלא לאחר ההקצאה. כתבי האופציה יוקצו למשקיעים ביחס של 0.6 כתב אופציה לכל מניה שתוקצה, במחיר מימוש של 65 אג’ לכל מניה, ויהיו ניתנים למימוש עד ליום 23 ביוני 2022.

 

חברת אוטומקס הוקמה בשנת 2016 על ידי משפחת לוי בהובלת אב המשפחה דניאל לוי וינון עמית כחלק מפתיחת התחרות בישראל בתחום יבוא הרכבים. עם פתיחת השוק לתחרות פועלת אוטומקס כיבואן עקיף עם למעלה מ-7000 מכוניות שנמכרו מאז הקמתה. לחברה 12 מותגי רכב שהיא מייבאת במסגרת היבוא העקיף בהם ניתן למצוא בין היתר את: טויוטה, יונדאי, וולוו, ג’יפ, סקודה ועוד. 

 

החברה החלה להיסחר בבורסת תל אביב במרץ 2021 במסגרת עסקת מיזוג והחלפת מניות עם השלד הבורסאי של חברת מטומי. את שנת 2020 סיימה אוטומקס עם הכנסות של כ-278.7 מיליון שקל הנובעות ממכירות של למעלה מ-2500 כלי רכב.

  1. מניות בכתבה
  2. מטומי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה