ארה”ב: פתיחת מסחר בעליות שערים

סולאראדג’ הישראלית תדווח לאחר נעילת המסחר. גם בורסות אירופה עולות

חדשות ספונסר 03/05/2021 17:00

א+א-

שבוע המסחר בארה"ב נפתח בעליות שערים לאחר נעילה שלילית ביום שישי האחרון שסגרה את השבוע העמוס ביותר בעונת הדוחות הנוכחית. עיקר הכותרות בסופ"ש מגיעות מפגישת המניות השנתית של ברייקשיר האת’וואיי חברת ההשקעות של המשקיע האייקוני וורן באפט, משם יצאו מספר ציטוטים מעניינים.

 

באפט לא אוהב את מה שקורה עם המשקיעים החדשים מאפליקציית המסחר רובין הוד בטענה שהיא מקדמת הימורים בשוק ההון ולא אפשרויות להשקעה וניהול כסף. סגנו אמר שהוא לא אוהב את הזינוקים בביטקוין מטבע שבעיקר שימושי לסחיטה ולחוטפים. בריקשייר ממשיכה למכור מניות וגם לקנות חדשות בעיקר משלה. באפט הגן על ההחלטה למכור את מניות התעופה בתקופה מאתגרת לתעשיה.

 

באירופה מגמה חיובית בפתיחת שבוע המסחר, הדקס עולה 0.6%,ה קאק הצרפתי מתחזק ב 0.5% בבריטניה לא מתקיים מסחר. חבית נפט מסוג לייט קרוד נסחרת סביב 63.6 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחרת סביב 1780 דולר.

 

מניות בכותרות

מרדית’ קורפ (MDP) חברת המדיה והשיווק נמצאת במשא ומתן למכירה של 17 ערוצי טלוויזיה מקומיים לגריי טלויזנס (GTN) בתמורה ל-2.5 מיליארד דולר. הדיווח פורסם ע"י סוכנות בלומברג ומניותיה של מרדית’ מזנקות 9% המסחר המוקדם.

 

אסתי לאודר (EL) פרסמה תוצאות רבעוניות עם רווח של 1.62 דולר למניה מול צפי של 1.32 דולר הכנסות החברה יצאו מתחת לתחזיות בשל ירידה במוצרי האיפור והמשך הסגרים בעולם המערבי. המניה יורדת 4% במסחר המוקדם.

 

וריזון (VZ) קרובה למכירת נכסי מדיה של יאהו ו- AOL לחברת אפולו גלובל (APO) שווי העסקה עומד על כ-5 מיליארד דולר.

 

מודרנה (MRNA) עולה 3.5% במסחר המוקדם לאחר שחתמה על הסכם לאספקה של 500 מיליון חיסוני קורונה למדינות נחשלות בגיבוי תוכנית של האו"ם.

 

אליין (ALGN) החברה מודיעה על תוכנית רכישה חוזרת ומואצת של מניות בסך 100 מיליון דולר. את הרכישה יבצע גולדמן זאקס והיא תשלים את הרכישה החוזרת עליה הכריזה החברה ב-2018.

 

טילריי (TLRY) צפויה לרכז עניין היום ובימים הקרובים בעקבות השלמה המיזוג שלה עם חברת אפרייה. המניה עולה 2% במסחר המוקדם.

 

איביי (EBAY) צוללת 8% במסחר המוקדם לאחר הדוחות אמש. החברה דיווחה על רווח והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה לא נתנה תחזית לרבעון הקרוב והשוק מעניש.

 

ברייקשיר האת’וואיי (BRK.B) תרכז עניין היום לאחר הדוחות הרבעוניים והמפגש השנתי של בעלי המניות מהסופ"ש האחרון. החברה פרסמה דוחות שהראו התאוששות ממשבר הקורונה והיא תמשיך ברכישה חוזרת של מניות בגובה של 6.6 מיליארד דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה