רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות קרדיט: אורן קאן

גיוס הון

מור וילין לפידות הפכו לבעלי עניין ברני צים מרכזי קניות

שלושה גופים מוסדיים רכשו כ-10.5% ממניות החברה תמורת כ-77 מיליון שקל; מור בית השקעות עלה לאחזקה של כ-7.09%, ילין לפידות מחזיק כ-5.47%; לצידם רכשה מניות גם קרן הגידור ספרה

חדשות ספונסר 02/05/2021 12:12

א+א- 1

חברת רני צים מרכזי קניות מעדכנת היום כי שלושה גופי השקעות מובילים בשוק ההון רכשו אחזקות משמעותיות בחברה. שלושת הגופים רכשו כ-10.5% ממניותיה של החברה תמורת כ-77 מיליון שקל. בעקבות העסקה, הפכו הגופים מור בית השקעות וילין לפידות לבעלי עניין בחברה עם אחזקה של כ-7.09% וכ-5.47% בהתאמה.

 

בנוסף, רכשה לצידם מניות גם קרן הגידור ספרה. מרבית המניות נרכשו מבעל שליטה ויו"ר החברה רני צים, ויתרתן מיואב קפלן, משנה למנכ"ל החברה. את העסקה הוביל בנק ההשקעות ווליו בייס.

 

רני צים, יו"ר החברה, מסר: "בתקופה האחרונה היינו עדים לביקושים למניות החברה מצד מספר גופי השקעה. בעקבות המהלך הנוכחי, שחקנים מובילים בשוק ההון הפכו לבעלי מניות משמעותיים בחברה, ואנו שמחים על כך שבהם מאמינים בחזוננו העסקי, ושיהיו שותפים בפירותיהן של תוכניותיה העסקיות והאסטרטגיות של החברה".

 

יצוין, כי לאורך החודשים האחרונים עדכנה החברה על מימושי אופציות סחירות למניות החברה, בסכום כולל של כ-23 מיליון שקל, מתוכן כ-12 מיליון שקל מצד מר רני צים, בעל השליטה בחברה.

 

מדובר באופציות שהונפקו למשקיעים במסגרת גיוס ההון הראשוני (IPO) של החברה בבורסה תל אביב בחודש מרץ 2018 בו החברה גייסה כ-60 מיליון שקל. מחיר המימוש של האופציות בעת ההנפקה עמד על 4 שקלים לפני התאמת דיבידנד בשיעור של כ 32 אג’ (מול מחיר של 2.35 שקל לפיו בוצעה ההנפקה). 

 

בסוף חודש מרץ, דיווחה החברה את תוצאותיה הכספיות לשנת 2020, מהן עולה כי ההכנסות בשנת 2020 עלו בכ-7.8% לכ-44.5 מיליון שקל והרווח הנקי עלה בכ-12% לכ-36.8 מיליון שקל וזאת על אף שנת הקורונה והסגרים הממושכים שהביאה איתה.

 

חברת רני צים נמצאת כיום בתנופת פעילות גדולה. במגזר הלא יהודי, החברה נמצאת לקראת השלמת ההקמה של חלק א’ בפרויקט המסחר בעיר טירה בהיקף של כ-5,000 מ"ר, כאשר בנוסף לכך בספטמבר האחרון חתמה על הסכם שיהווה את חלק ב’ במטרה להרחיב את היקף הפרויקט ל-10,000 מ"ר.

 

מלבד זאת, עד רבעון רביעי של שנת 2023 החברה צפויה לסיים את הקמת הפרויקטים בטמרה, טייבה, רהט ואום פאחם (שלב ב’) כך שהיקף שטחי המרכזיים המסחריים של החברה במגזר הלא יהודי יגדלו לכ-57 אלף מ"ר, לעומת כ-15.5 אלף מ"ר מניבים היום במגזר.

 

במגזר היהודי, החברה ממשיכה לקדם את פרויקט כפ"ס (שלב א’ ייפתח בהמשך השנה), לפעול להשבחת המרכז שרכשה בנוף הגליל ולקדם את המרכז המסחרי בהקמה בגני תקווה שצפוי להיפתח השנה, וכמו כן ממשיכה בהשבחת המרכזים הקיימים של החברה בפריפריה.

 

קבוצת צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה- 90 על ידי רני צים המכהן כיו"ר החברה, יזם ותיק בשוק הישראלי, שבין היתר הקים את רשת חנויות המזון "כמעט חינם" שנמכרה בשנת 2012 לפי שווי של כ-350 מיליון שקל. הקבוצה פועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו, וכן בתחומי האנרגיה והאשראי החוץ בנקאי.

 

לקבוצה 7 מרכזים מסחריים פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם וירכא. כמו-כן, החברה מקדמת את פרויקט כפר סבא וכן פרויקטים מסחריים במגזר הלא יהודי, בו מקימה ומתכננת החברה 6 פרויקטים נוספים בטירה, טמרה, טייבה, אום אל-פאחם ורהט.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    רני צים- אשמח לניתוח

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    lironaak 02/05/2021 21:12