עליות שערים בארה”ב, אס.פי 500 קובע שיא חדש

נאסד"ק מטפס 0.4%; פייסבוק מזנקת 5.5% אחרי הדוחות; מגמה מעורבת באירופה; אחרי המסחר ידווחו אמזון, גיליאד סיינסיס, ורטקס פארמה, פורטינט, ווסטרן ועוד

חדשות ספונסר 29/04/2021 17:00

א+א-

יום המסחר בארה"ב צפוי להפתח בעליות שערים נאות במדדים המובילים וזאת לאחר דוחות טובים מענקיות הטכנולוגיה אפל ופייסבוק שעולות במסחר המוקדם ומושכות את השווקים לשיאים חדשים. 

 

עונות הדוחות נמשכת גם היום במסחר המוקדם עם שלל דוחות שפורסמו, בניהם, מרק, קטרפילר, מקדונלדס ועוד. לאחר המסחר תדווח אמזון, גיליאד סיינסיס, ורטקס פארמה, KLA טנקור, פורטינט, ווסטרן דיגיטל ועוד.

 

הנשיא ג’ו ביידן נאם הלילה בקונגרס לרגל 100 ימים לכניסתו לתפקיד. הנשיא דיבר על תוכניות רבות להאצת הכלכלה לאחר הקורונה, ביניהן 1.8 מיליארד דולר להשקעה בדור הצעיר, במשפחות חלשות כלכלית ובחינוך. התוכנית היא תוספת לתוכנית פיתוח התשתיות עליה הכריז בשבועות האחרונים.

 

באירופה מגמה מעורבת במדדים, הדקס יורד 0.4%, הקאק עולה 0.4% ובריטניה עולה 0.5%. חבית נפט מסוג לייט קרוד נסחרת סביב 64.8 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחרת סביב 1776 דולר.

 

מניות בכותרות

פייסבוק (FB) פרסמה אמש דוחות חזקים מאוד עם רווח של 3.3 דולר למניה מול צפי של 2.34 דולר והכנסות שעקפו מהותית את התחזיות. המניה מזנקת 7% במסחר המוקדם.

 

אפל (AAPL) דיווחה אמש לאחר המסחר על הכנסות ורווח שעקפו מהותית את תחזיות השוק. החברה הגדילה את סכום הביי בק של מניותיה ל-90 מיליארד דולר ובנוסף מעלה את הדיבידנד הרבעוני ל-0.22 דולר. מניות החברה עולות קרוב ל-3% במסחר המוקדם.

 

מקדונלדס (MCD) פרסמה את דוחותיה לפני המסחר והיא מציגה רווח של 1.92 דולר מול צפי של 1.8 דולר. עם הכנסות שעמדו על 5.12 מיליארד דולר מול צפי ל 5.02 דולר. החברה ציינה שהביקוש מגיע מצפון אמריקה והנתונים בצרפת וגרמניה חלשים מאוד .

 

קטרפילר (CAT) עולה 1.5% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על רווח של 2.87 דולר למניה מול צפי של 1.94 דולר והכנסות שעקפו את התחזיות.

 

קומקסט (CMCSA) דיווחה על רווח של 76 סנט למניה מול צפי של 59 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות בעיקר בזכות לקוחות סלולר ואינטרנט פס רחב. המניה עולה 2.9% במסחר המוקדם.

 

איביי (EBAY) צוללת 8% במסחר המוקדם לאחר הדוחות אמש. החברה דיווחה על רווח והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה לא נתנה תחזית לרבעון הקרוב והשוק מעניש.

 

מרק (MRK) פרסמה דוחות שפספסו את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות והיא מהנפגעות ממשבר הקורונה שכן הרבה לקוחות לא הגיעו פיזית לרכוש תרופות ושירותים רפואיים. המניה יורדת 2% במסחר המוקדם.

 

פורד (F) יצרנית הרכבים צונחת קרוב ל-4% במסחר המוקדם לאחר שהחברה אומנם עקפה בשורת הרווח וההכנסות אולם מחסור שבבים עולמי מעיב על הייצור ויפגע בו ברבעון הנוכחי. החברה ציינה שהיא מצפה להשלמה המלאים החסרים לקראת הקיץ הקרוב.

 

אליין (ALGN) עולה 5% לאחר שאמש פרסמה דוחות שעקפו בשורת הרווח וההכנסות בדוחות הרבעון הראשון. החברה ציינה שהמכירות זינקו בזכות מוצרי החברה ליישור שיניים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה