תאגיד בבעלות אפקון חתם על הסכם לפיתוח פרוייקטי אנרגיה סולארית באיטליה

ההסכם נחתם עם יזמית, חברת הנדסה איטלקית, המתמחה בתכנון פרויקטים, וכן בתהליכי ייזום ורישוי

מערכת ספונסר 28/04/2021 16:46

א+א-

אפקון מעדכנת כי תאגיד בבעלותה המלאה, חתם אתמול על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה בפיתוח של עד 150 מגוואט של פרוייקטי אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו - וולטאית באיטליה, המצויים בשלבי פיתוח ראשוניים. אפקון מוסרת כי החברה היזמית הינה חברת הנדסה איטלקית המתמחה בתכנון פרויקטים, וכן בתהליכי ייזום ורישוי.

בהתאם להסכם המסגרת, היזם המקומי יציע לחברה הבת של אפקון, תחילה פרויקטים העומדים בדרישות הסף המינימליות שסוכמו, וזאת עד לסוף שנת 2021. נכון להיום, ליזם המקומי צבר פרויקטים ראשוני מזוהה של 49 מגה -וואט. החברה הבת תממן את הפיתוח של הפרויקטים ותשלם ליזם דמי ייזום שנקבעו במסגרת ההסכם בהתאם לאבני דרך בהתאם להתקדמות הפרויקט, לפי מפתח תמורה עבור הספק של מגה וואט שהשלים פיתוח.

בכוונת אפקון לבצע את ההשקעות באמצעות השותפות. בשלב מקדמי זה אין וודאות לגבי היקף הפרויקטים וקידומם. אפקון מעריכה כי פרויקטים יבשילו בהדרגה, באופן חלקי או מלא, על פי תקופה של בין שנתיים לבין שלוש שנים.

ההערכות בדבר היקף הפרוייקטים, תקופת מימושם, המימון שיידרש, ועצם יכולתה של החברה הבת להשלים את הפרוייקטים, מבוססות על הערכות פנימיות, מידע שהוצג עד כה בקשר עם היזם והפרוייקטים, המצב הגיאופוליטי השורר באיטליה, תוכניות הממשלה המקומית להשקעה בהקמת תחנות כח מאנרגיה שאינה מזהמת, תנאי השו והיכולת לגייס מימון בנקאי או אחר להקמת הפרוייקטים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה