קרדיט: canva.com

3 סיבות מדוע אנשי עסקים עוסקים בפילנתרופיה

בשנים האחרונות ישנם לא מעט אנשי עסקים שבוחרים לעסוק בפילנתרופיה על מנת להרחיב אותה בישראל

תוכן מקודם 28/04/2021 12:12

א+א-

אותם אנשי עסקים מבינים כי החלק הנמוך של התרומה הפרטית בישראל הוא מטריד ביחס למדינות אחרות וחברות אחרות. לכן, לא מעט אנשי עסקים מתחילים להצטרף לשינוי שהם רוצים להנחיל בישראל, עוסקים בפילנתרופיה בעצמם ובד בבד ממשיכים לעודד אנשי עסקים נוספים לעשות כמותם.

 

לשנות את פני החברה

כיום יש קבוצת אנשי עסקים מובילים מאוד במשק אשר הקימו אתר אינטרנט בשם: "יכולים נותנים". אותם אנשי עסקים מציגים את עצמם לציבור באתר ויוצאים בקריאה להגדיל הן את מעגל התורמים והן את התרומות מתוך תחושה של אחראיות ומחויבות לבריאותה של החברה הישראלית. מדובר בעצם על משקיעים חברתיים שמשתפים פעולה על מנת להגדיל באופן משמעותי את נפח התרומות הפרטיות ואת האפקטיביות שלהן. הפעולה של אנשי העסקים הללו רלוונטית לצורך יצירת כמות משמעותית של תורמים שיפעלו כהשלמה לאחראיות של הממשלה תוך כדי שיתופי פעולה עם פילנתרופים במגוון תחומים שונים.

 

מה הסיבות לעיסוק של אנשי העסקים בפילנתרופיה

אותם אנשי עסקים שהחלו לעסוק בפילנתרופיה עושים זאת מכמה סיבות:

 

ראשית כל, הם מאמינים כי התרבות המתפתחת וצמצום הפערים על ידי פילנתרופיה יהיו יעילים עבור כולם, לרבות אותם אנשי עסקים. בכדי שהחברה תהיה חברה בריאה ובכדי לעסוק בישראל בעסקים בצורה טובה יותר, אין ספק שיש לדאוג לפתח את התרבות לצמצם את הפערים. בתקופה האחרונה אנשי עסקים הקימו שלוש בתי ספר חדשים, כאשר המטרה שלהם הייתה להרחיב את היקפי הפילנתרופיה בישראל.

 

גם יזמי ההייטק נרתמים כיום להשקעה בנושאם הקרובים לליבם. הם מעורבים בצורה אינטנסיבית בעמותות שונות ומסייעים בגיוס כספים, חברים ומקורות נוספים. תפקידים שבעבר באופן מסורתי היו בידי מערכות המדינה כגון: מערכת החינוך, התרבות והרווחה, כיום נתפסים על ידי העמותות המקצועיות אשר מסוגלות לגייס סכומים גבוהים לטובת הציבור והחברה. ההשקעה בחינוך היא ללא ספק אחת המטרות החשובות ולא מעט אנשי עסקים פועלים לצורך קידום ילדים ונוער בסיכון והוצאתם ממעגל העוני.

 

סיבה נוספת לכך שאנשי עסקים החלו לעסוק בפילנתרופיה היא החוויה האישית שלהם ותחושת ההזדהות שיש להם מתוך חוויות אישיות שהם חוו בחייהם עד שהם הגיעו למקום שהגיעו. אנשי העסקים וגם המדינה שמבינים שיש כח כלכלי משמעותי בכל אותם אנשי עסקים שמעוניינים לתרום, מעודדים הקמת קרנות משפחתיות, ותרומה כללית לצורך רווחת כלל האוכלוסייה.

 

סיבה נוספת לכך שאנשי עסקים בוחרים כיום להשקיע בפילנתרופיה היא הידיעה כי יותר ויותר אנשים יתחברו לעסק שלהם או אליהם כאשר הם ידעו שהם תורמים לחברה ועל כן, לא פעם גם להם יהיה רווח מהעניין. כיום אנשים מעדיפים לבחור בעסקים אשר ידוע כי הם תורמים ופועלים למען אוכלוסיות חלשות.

 

המהפכה כבר כאן

אין ספק כי בכל הנוגע לפילנתרופיה חלה התחברות משמעותית הן בנכונות לתרומות והן בהיקף התרומות כאשר בשנים האחרונות אלפי ישראלים תורמים סכומים משמעותיים מאוד, אשר יכולים להגיע על פי ההערכות גם למיליארד דולר. הפילנתרופיה בישראל כבר לא מתבססת רק על עשירי אמריקה כפי שהיא התבססה בעבר אלא גם ואפילו בעיקר על תורמים מקומיים.

 

השינויים שחלים בתחום מהווים תהליך חיוני בשינוי החברתי בישראל. התהליך רצוי מאוד בכל היבט לרבות ההיבט של אידיאולוגיה, יעילות ארגונית, שיתוף משאבים, קידום יעדים ומטרות שונות ועוד. כאשר אנשי העסקים תורמים סכומי כסף למטרות טובות הם מקבלים את ההזדמנות להפוך לחלק בהגשמת מטרות נעלות. מדובר על סביב חיוני וחיובי לצורך התפתחות החברה, חיזוק השיתופיות, הערכים, החלוקה הצודקת ועוד.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה