ניו יורק פותחת את שבוע המסחר בירידות קלות

עונת הדוחות תתחיל השבוע ותתגבר בשבועות הקרובים כשהפירמות הגדולות יפרסמו את תוצאות הרבעון הראשון, בסימן התאוששות כלכלית. באירופה מתנהל המסחר ביציבות

חדשות ספונסר 12/04/2021 17:00

א+א- 1

שבוע המסחר בארה"ב נפתח בנטייה לירידות קלות לאחר השיאים מיום שישי האחרון. המדדים המובילים נעלו שבוע נוסף של עליות שערים עם עליה של כ-2% בממוצע. המסחר בשישי נסגר בשיא חדש בכל שלושת המדדים המובילים.

 

עונת הדוחות תתחיל השבוע בקצב מתון ותתגבר בשבועות הקרובים כשהפירמות הגדולות יפרסמו את תוצאות הרבעון הראשון של השנה והוא יהיה בסימן התאוששות כלכלית. המניות הדואליות יתחילו לפרסם את תוצאותיהן בתחילת מאי. 

 

יו"ר הבנק המרכזי ג’רום פאוול התראיין אתמול לתוכנית 60 דקות וסיפק מספר ציטוטים מעניינים. הוא המשיך לספק הצהרות על המשך מדיניות מוניטרית מקלה למרות השיפור בכלכלה ואמר שהוא לא רואה סבירות להעלאת ריבית השנה. הבנק מספק ריבית 0 לטווח הקצר ורוכש מידי חודש 120 מיליארד דולר בשוק האג"ח.

 

בגזרת הקורונה מחקר שיצא בישראל על הוריאנט הדרום אפריקאי מראה על חסינות מסוימת לחיסון של חברת פייזר וביונטק. שכיחות הזן שנמצא בחולים שקיבלו את 2 מנות החיסון הייתה גבוה פי 8 מאלה שלא היו מחוסנים.

 

בכירים מ-20 חברות מרכזיות יגיעו לבית הלבן היום (שני) על רקע של מחסור גלובלי בשבבים לתעשיית הרכב. בנוסף, הנשיא ביידן אמור להיפגש עם קבוצת מחוקקים דו מפלגתית שתדון בתוכנית התשתיות שלו ביותר מ-2 מיליארד דולר.

 

באירופה מתנהל יום המסחר ביציבות, הדקס עולה ב 0.1%, צרפת עולה 0.1% ובריטניה נחלשת כ 0.3%. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה 1.5% לרמה של 60.2 דולר. מחיר אונקית זהב נסחרת סביב 1743 דולר.

 

מניות בכותרות

ניואנס קומיוניקשיינס (NUAN) נמצאת בשיחות מתקדמות בנוגע לרכישתה ע"י מייקרוסופט. מספר מקורות יודעי דבר אמרו שעסקה רשמית אמורה להיות מוכרזת כבר היום. המניה עולה 22% במסחר המוקדם. בזמן כתיבת הסקירה יצאה הודעה רשמית על רכישה לפי שווי של 16 מיליארד דולר.

 

עליבאבא (BABA) החברה נקנסה ע"י הרגולטור הסיני ב 2.8 מיליארד דולר בשל שלל הפרות רגולטוריות בנוגע לקניין בסין. נראה שמשקיעים נושמים אנחת רווחה שכן החברה לא עומדת בפני סוגיות חמורות יותר ונראה שהרע בנושא מאחוריה. מניות החברה עולות מעל 6% במסחר המוקדם.

 

אובר (UBER) עולה 3% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה על הזמנות שיא בחודש מרץ האחרון וגידול של 9% מהחודש שקדם לכך. החברה הודיעה שהיא תתאושש בקצב מהיר מהצפוי ובשל זמינות הנהגים בשל קצב חיסונים מואץ ברחבי ארה"ב.

 

טסלה (TSLA) החברה קבלה העלאת המלצה לקניה מהחזק ע"י קנקורד. הפירמה רואה הקלה במגבלות ההיצע בתחום הסוללות לקראת 2022.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    פאוול מכשיר את הקרקע להעלאת ריבית

    לפני מספר שבועות הצהיר לא רואה עליית ריבית עד סוף 2023...אח"כ הצהיר שלא תהיה עליה "משמעותית "לשנתיים הקרובות ...היום כבר מצהיר ומתחייב רק לשנה הקרובה ,על פניו אין סתירה אולם לא מתחייב על העלאת הריבית מאמצע 2022 ...מה שנראה כרלוונטי היום .(ואולי אף קודם לכן בתחילת 2022 )
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    David123 12/04/2021 15:57