רמי רשף, מנכל ג'נסל קרדיט: יח"צ

גיוס הון

ג’נסל מגייסת כ-47 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים בינלאומיים

החברה תקצה כ-3% ממניותיה לקבוצת משקיעים מוסדיים בהובלת קבוצת הבנקאות הגלובאלית BNP; בהנפקה השתתפה גם TDK היפנית שזוהי השקעתה השנייה בחברה

חדשות ספונסר 12/04/2021 12:12

א+א-

חברת ג’נסל, שהשלימה הנפקה ראשונה בת"א בנובמבר האחרון ונסחרת במדד ת"א 90, מעדכנת היום על השקעה במניות החברה מצד קבוצת משקיעים בינלאומית, בהובלת קבוצת הבנקאות הגלובאלית BNP Paribas, באמצעות זרוע ההשקעות שלה - BNP Paribas Energy Transition. בהנפקה השתתפו גם TDK Ventures, המשתייכת לקונצרן TDK הבינלאומי, שהוא שותף אסטרטגי של ג’נסל, לצד משקיעים נוספים.

 

היקף ההשקעה בחברת ג’נסל מצד קבוצת המשקיעים יעמוד על כ-47 מיליון שקל. Tennyson Securities מקבוצת Shard Capital Partners הובילה קבוצת משקיעים אירופאיים שחברו לסבב ההשקעה הנוכחי. קרן BNP Paribas Energy Transition תשקיע כ-26 מיליון שקל מתוך הסכום האמור, וזאת במסגרת חזון ענקית הבנקאות להשקיע בתחומי האנרגיות המתחדשות.

 

יתרת הסכום תושקע ע"י מספר קרנות נוספות, ובהן גם ענקית הטכנולוגיה היפנית TDK, שכבר השקיעה בג’נסל במהלך 2020 ודיווחה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם ג’נסל לפיתוח תהליכי ייצור של אמוניה ירוקה. הקבוצה, תבצע את ההשקעה לפי מחיר של 13.5 שקל למניית ג’נסל.

 

קרן BNP Paribas Energy Transition המהווה את זרוע ההשקעות האלטרנטיביות של BNP PARIBAS, מנהלת נכסים (כולל יעוץ) בהיקף של כ- 6 מיליארד אירו, כאשר אחד מתחומי המיקוד של הקרן הוא השקעה בחברות מתחום האנרגיה הירוקה. בין החברות בהן משקיעה הקרן בשנה האחרונה ניתן למצוא חברות נוספות המציעות פתרונות אנרגיה ירוקה ושימוש בתאי דלק, וזאת בהמשך לתהליך המעבר של רבות ממדינות העולם לכלכלה נטולת פחמן.

 

בין היתר, השקיעה הקבוצה מאות מיליוני דולרים בחברות כדוגמת Ballard Power Systems, ספקית מובילה עולמית של פתרונות אנרגיה נקיה הממוקדת בתחום תאי דלק מימניים, והנסחרת כיום בוול סטריט בשווי של כ-7 מיליארד דולר.

 

לדברי אדוארד ליס, מנהל קרן BNP Paribas Energy Transition: "אנו שמחים על ההשקעה הראשונה שלנו בג’נסל הישראלית, המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה בטכנולוגיה של תאי דלק אלקליים מבוססי מימן. הפיתוחים המתקדמים של ג’נסל תואמים לחזון ולערכי ההשקעות המנחים אותנו. הקרנות שלנו היו מהראשונות שמימנו מחקרי אקלים, וזאת על רקע העובדה שקבוצת הבנקאות BNP Paribas הפכה את המעבר לאנרגיות מתחדשות לאחד מעמודי התווך שלה.

 

אנו מאמינים שלמימן בכלל ולתאי דלק בפרט יש תפקיד מהותי במעבר לכלכלה נטולת פחמן - בתחבורה, בתעשייה ובאגירת אנרגיה. אנו פועלים למען האצת המעבר לאנרגיות מתחדשות, ובטוחים כי הפיתוחים הטכנולוגיים של ג’נסל יתרמו לתהליך זה ויסייעו בין השאר גם בהתמודדות עם משבר האקלים. אנו מאמינים כי ההשקעה שלנו תסייע לג’נסל להאיץ את פיתוח הטכנולוגיות המתקדמות שלה לשוק".

 

"ההשקעה החוזרת של TDK Ventures ב- GenCell מדגישה פעם נוספת את האמון שלנו בטכנולוגיה פורצת דרך ומיצובה של ג’נסל כשחקן מוביל בזירת תאי הדלק התואם לחזון ההדדי של TDK וג’נסל לאנרגיה ירוקה וזולה", אמר ניקולה סובאג’, מנכ"ל TDK Ventures, זרוע ההשקעות של תאגיד הטכנולוגיה היפני TDK, מיצרני סוללות הליתיום-יון המובילים בעולם. 

 

רמי רשף, מייסד ומנכ"ל ג’נסל: "אנו שמחים וגאים על כניסתBNP Paribas להשקעה בחברת ג’נסל, ורואים בכך הבעת אמון גדולה מצד גוף גדול ומשמעותי, הממוקד בהשקעה בחברות מתחום המימן, ובמהפכת האמוניה הירוקה שאנו מובילים. השקעה זו מגיעה לאחר ההודעה שלנו על הידוק שיתוף הפעולה עם TDK היפנית לפיתוח של דלק העתיד – אמוניה ירוקה.

 

ההשקעה תאפשר לנו להמשיך בתנופה רבה לעבר היעדים שהצבנו לעצמנו, ליצירת שיתופי פעולה עם גופים בינלאומיים חשובים, שיחזקו את מיצובה של ג’נסל בשוקי היעד שלה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה