פתיחה שקטה בארה”ב, המדדים נסחרים ברמות הבסיס

דאו ג’ונס עולה 0.1%; באירופה ירידות שערים קלות במדדים המובילים; הנפט עבר לעליות שערים

חדשות ספונסר 07/04/2021 17:00

א+א-

יום המסחר בארה"ב נפתח ביציבות לאחר שאמש ננעלו המדדים בירידות קלות משיאים תקופתיים. מדד האס אנד פי 500 נסוג מעט משיא תקופתי של 4086 נקודות שנקבע אתמול בתוך המסחר. 

 

מנכ"ל ג’י פי מורגן, ג’יימי דימון פרסם אגרת לבעלי המניות ובה הוא רואה צמיחה חזקה מאוד לכלכלת ארה"ב בטווח הקצר בעיקר בזכות התגובה של הממשלה ומדיניות החיסונים המהירה. מנכ"ל הבנק אמר ששוק המניות די גבוה אולם תנופת צמיחה רב שנתית בכלכלת ארה"ב עלולים להצדיק את רמות המחיר הנוכחיות. בנוסף ציין דימון כי למרות עתיד כלכלי שורי ישנם אתגרים חמורים בפני ארה"ב בעיקר בשל ליקויים פוליטיים חברתיים. 

 

קרן ארקגוס הקורסת של המיליארדר השנוי במחלוקת ביל הואנג שטלטלה מספר מניות בשוק בחודש שעבר ממשיכה לעשות כותרות. בנק ההשקעות מורגן סטנלי הצליח למכור מספר נכסים של הקרן בהן חברות המדיה דיסקברי ותאגיד המדיה ויאקום ומספר מניות סיניות בשווי של כ 5 מיליארד דולר לקרנות גידור ובכך נמנע מהפסדים גדולים. חלק מהקונים הרגישו סוג של בגידה משום במורגן סטנלי הסתירו את הסיבה למכירות הבהולות.

 

באירופה מגמה מעורבת, הדקס נחלש ב-0.2%, צרפת יורדת 0.1% ובריטניה עולה כ-0.5%. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה 1% לרמה של 59.8 דולר. מחיר אונקית זהב נסחרת סביב 1732 דולר.

 

מניות בכותרות

סייברארק (CYBR) קבלה העלאת המלצה מ"ביירד" מתשואת חסר לנייטרלי. המניה עולה 1% במסחר המוקדם במחזור זניח.  

 

פייזר (PFE) תרופת דלקת המפרקים השגרונית של החברה נמצאת בבדיקה של גורמי הסיכון בקנדה, לאחר מחקר שהראה סיכון מוגבר לבעיות הקשורות ללב ולסרטן בקרב חולים. המכירות של התרופה ב-2020 הסתכמו ב 2.44 מיליארד דולר ברחבי העולם.

 

גנוורת’ פיננשל (GNW) חיסלה את הסכם הרכישה שלה ע"י החברה הסינית צ’יינה אושן סייד בעסקה מ-2016. העסקה הייתה אמורה להתבצע בשווי של 2.7 מיליארד דולר במזומן וסגירתה נדחתה מספר רב של פעמים. דירקטוריון החברה קבע כי לא ניתן יהיה להשלים את העסקה בפרק זמן סביר בעקבות מגפת הקורונה וקשיי רגולציה.

 

ליו אוטו (LI) חברת הרכבים החשמליים הסינית הודיעה על הנפקת חוב חדשה בגובה של 750 מיליארד דולר למטרת מחקר ופיתוח. המניה יורדת 4% במסחר המוקדם.

 

סאן ראן (RUN) חברת האנרגיה המתחדשת עולה 2% במסחר המוקדם לאחר שקבלה המלצת תשואת יתר מ- RBC. נקודת הזמן של החברה כשחקנית מובילה בשוק הפאנלים הסולריים לגגות יתרום לה בטווח הקצר בעיקר בשל צמיחה מואצת בתחום.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה