גיוס הון

פרוטליקס השלימה גיוס הון בהיקף של כ-40 מיליון דולר

תמורת הגיוס תשמש את פרוטליקס למימון ניסויים קליניים למוצרים שבפיתוח; תאריך ה-PDUFA הצפוי ל- PRX-102 לטיפול במחלת פברי נקבע ל-27 באפריל 2021

חדשות ספונסר 18/02/2021 15:58

א+א-

חברת הביו פרמצבטיקה פרוטליקס הנסחרת בתל אביב ובניו יורק השלימה גיוס הון בהיקף ברוטו של כ-40 מיליון דולר. חברת BofA Securities שימשה כחתם בהנפקה יחד עם אופנהיימר ששימשו כמנהל משותף.

 

"אני גאה מאד בצוות שלנו ובהישגיו בשנה האחרונה, במיוחד לאור ההוצאה אל הפועל של התכניות האסטרטגיות תוך כדי מגפה עולמית. אנו עולים על מסלול חדש לקראת השקה מסחרית אפשרית בשוק משמעותי ביותר של חלופה טיפולית חדשה ומרגשת למטופלים, אם תאושר, ופייפ ליין של נכסים קנייניים אשר יסייעו בהשאת ערך לבעלי המניות ונתמכים במאזן איתן המאפשר לנו לממש את היעדים האסטרטגיים שלנו," אמר דרור בשן, נשיא ומנכ"ל פרוטליקס.

 

אייל רובין, סמנכ"ל הכספים של פרוטליקס, מסר, "הגיוס ממשקיעים מוסדיים קיימים וחדשים מהווה נדבך משמעותי נוסף בחיזוק המאזן של החברה, בכדי להאיץ את הפיתוח והניסויים הקליניים. אנו אסירי תודה על המחויבות והאמון בתוכניות האסטרטגיות שלנו וביעדינו, ומצפים להמשיך בביצוע ובהשגת אבני הדרך המתוכננות לשנה הקרובה."

 

פרוטליקס מתכוונת להשתמש בתקבולי ההנפקה נטו כדי לממן ניסויים קליניים במוצרים שלה שבפיתוח, לממן מחקרים ופעילויות פיתוח וכן להון חוזר ומטרות תאגידיות כלליות אחרות.

 

בסוף 2020 דיווחה החברה על תוצאות חיוביות במחקר לטיפול במחלת פאברי. המחקר בדק בטיחות ויעילות של הטיפול, הניתן בעירוי אחת לשבועיים, בחולי פאברי שטופלו לפני כן בטיפול אחר. התוצאות הסופיות של המחקר הצביעו על שיפור משמעותי בתפקוד הכליות, גם בקרב גברים וגם בקרב נשים שעברו לטיפול של פרוטליקס.

 

מתוך 22 מטופלים שהשתתפו, 20 השלימו 12 חודשי טיפול במסגרת המחקר. 18 מהם החליטו להמשיך בטיפול החדש במסגרת מחקר ארוך טווח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה