גיוס הון

מודיעין השלימה גיוס של 7 מיליון שקל

במכרז הגיעו ביקושים בסך של כ-13 מיליון שקל; בחודש האחרון גייסה החברה ביחידות השתתפות ובאג"ח להמרה סכום מצטבר של כ-70 מיליון שקל

חדשות ספונסר 28/01/2021 10:53

א+א- 2

מודיעין אנרגיה, חברת הפיתוח והפקה של נכסי נפט וגז טבעי בפרויקטים יבשתיים בארה"ב, מדווחת על תוצאות ההנפקה שנערכה אתמול.

 

החברה ביקשה לגייס סכום של כ-6.5 מיליון שקל באגד שכולל יחידות השתתפות וכתבי אופציה, במחיר של 730 שקל לאגד. במכרז הגיעו ביקושים בסך של כ-13 מיליון שקל, ומתוכם בחרה השותפות לקבל סך של כ-6.9 מיליון שקל, כאשר המחיר במכרז נקבע על 736 שקל לאגד.

 

הנפקה זו מתווספת לשני גיוסים נוספים שביצעה השותפות בחודש האחרון, של יחידות השתתפות ואג"ח להמרה, בסך כולל של כ-70 מיליון שקל. עו"ד איתי ברפמן ממשרד עוה"ד ד"ר זאב הולנדר ליווה את ההנפקות של השותפות.

 

מודיעין דיווחה בחודש דצמבר על כוונתה להתקשר בעסקה במסגרתה היא תרכוש בשותפות שווה עם Fulcrum Energy Capital ,קרן Private Equity אמריקאית המתמחה בהשקעות בתחום האנרגיה, שדה נפט בשטח של 42 אלף דונם הכולל כ-55 בארות מפיקות, בתמורה נטו של כ-40 מיליון דולר, כאשר חלקה של מודיעין נאמד בכ-20 מיליון דולר. השלמת העסקה צפויה להתבצע עד אמצע חודש פברואר.

 

עפ"י תחשיבים שערכה החברה שהתבססו על דוח רזרבות שביצעה חברת Ryder Scott Company, שהינה מעריך עתודות מוסמך ובלתי תלוי., התזרים הצפוי נטו למחזיקי יחידות ההשתפות של מודיעין, לאחר תשלום תמלוגים, דמי מפעיל ומס בארה"ב, נאמד בכ-28.9 מיליון דולר (בשיעור היוון של 10%). שווי חלקה של מודיעין בפרויקט מוערך בכ-41.4 מיליון דולר.

 

התזרים בדוח העתודות חושב לפי מחיר של כ-39$ לחבית שהיה במועד הקובע לביצוע העסקה, וזאת ביחס למחיר הנוכחי, שעומד על כ-53$ לחבית. כמו-כן, הדוח אינו מביא בחשבון את ההפסדים הצבורים הקיימים בחברת הבת של מודיעין שדרכה יירכש הפרויקט, שעשויים להקטין את חבות המס בפועל ולהגדיל את התזרים החזוי מהפרויקט.

 

הדוח מתייחס אך ורק לעתודות מוכחות (Proven Reserves - P1) בפרויקט, ולא נכללה בו התייחסות לעתודות פוטנציאליות נוספות שקיימות בו ולהשבחה ופיתוח נוסף של השדה. על-פי פרסומי המוכרת, חברת SandRidge (סימול SD), העתודות המותנות בפרויקט נאמדות בכ-19 מ’ חביות נוספות.

 

בתוך כך, דיווחה מודיעין על מינויו של יניב פרידמן לתפקיד מנכ"ל השותף הכללי והשותפות. פרידמן יחליף בחודשים הקרובים את רון מאור, ששימש בתפקיד ב-10 השנים האחרונות.

 

חדשות ספונסר

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מפחיד

    רק רק לתמימים
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    giorgi 29/01/2021 15:17

  2. 2
    לדעתי היא עוד תככב... היא מתבשלת בא

    באיטיות מרגיזה ודי מתסכלת ... אך זמנה יגיע גם יגיע ... שוויה למול הפוטנציאל הינו נמוך ... זו מניה שקולעת להגדרה " מתחת לרדר " ... הגיוסים שנעשו נועדו לרכישות שבקנה ... מאמין בה ... גם אם לוקח לה זמן להראות את ביצועיה האמיתיים והריאלים ... לגלגו וניסו להעליב ולפגוע בי מספר חברי האתר ... לי ברור שזה נעשה מקנאה נטו ! וברור לי מדוע אין הם מפרגנים ... בהמתנה כפי שהמתנתי בלא מעט מניות שהבאתי לאתר ספונסר ... והמה שילמו גם שילמו הרבה והמון ... הכל מתועד שחור על גבי לבן ... כמובן שיש גם מניות שכשלו ... אך גם יומם הורוד או שמא הירוק גם כן יגיעו ... לילה טוב !
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ינטוV 28/01/2021 23:58