יציבות בפתיחת המסחר בניו יורק, נאסד”ק בשיא חדש

דאו ג’ונס ואס.פי 500 נסחרים בסמוך לרמות הבסיס; באירופה מגמה שלילית; לאחר המסחר יתפרסמו דוחות אינטל ו IBM

חדשות ספונסר 21/01/2021 17:00

א+א-

הבורסה בארה"ב פתחה את יום המסחר ביציבות עם ירידה קלה בדאו ג’ונס ואס.פי 500 ועליה בנאסד"ק לשיא חדש, לאחר יום מסחר שנסגר בשיאים חדשים על רקע כניסתו של הנשיא החדש ג’ו ביידן לבית הלבן. כבר אתמול ביום העבודה הראשון הנשיא חתם על צווים נשיאותיים שביטלו את החלטות קודמו בתפקיד דונלד טראמפ.

 

השווקים ישאו עיניים לתמיכת הממשל בכלכלה הפגועה בשל משבר הקורונה ובאבטלה הגבוהה. לפני המסחר פורסם נתון דורשי אבטלה שבועי שיצא על 900 אלף, מעט טוב יותר מהצפי שעמד על 925 אלף. נתון נוסף שמתפרסם לפני תחילת המספר הוא התחלות הבנייה, שהסתכמו בדצמבר ב-1.67 מיליון לעומת ציפיות ל-1.56 מיליון.

 

באירופה מגמה מעורבת על רקע תחלואה גבוה וסגרים, הדקס עולה 0.1%, הקאק הצרפתי יורד 0.5% ובבריטניה עליה של 0.2% במדד הפוטסי 100. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת קלות ל-53 דולר, הזהב יורד לרמה של 1,868 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

יוניטד איירליינס (UAL) מציגה הפסד גדול של 7 דולר למניה מול צפי להפסד נמוך יותר של 6.6 דולר. הכנסות החברה יצאו מתחת לתחזיות והיא ממשיכה בקשיים בשל מגפת הקורונה. החברה שואפת להוריד עלויות של 2 מיליארד דולר עד 2023 ובדרך ציפיה להחלמה ממגפת הקורונה. המניה יורדת 1.5% במסחר המוקדם.

 

סולראדג’ (SEDG) מקבלת סיקור מחודש מבנק ההשקעות מורגן סטנלי ובתשואת יתר. המניה עולה 3% במסחר המוקדם.

 

טרבלרס (TRV) - חברת הביטוח דיווחה על רווח של 4.91 דולר למניה מול צפי של 3.18 דולר למניה עם הכנסות שתואמות את הערכות השוק. המניה עולה 2% במסחר המוקדם.

 

טרוסט פיננשל (TFC) - הבנק מציג רווח של 1.18 דולר למניה מול צפי של 97 סנט למניה עם הכנסות שעקפו את התחזיות. בבנק ציינו את חטיבת הבנקאות להשקעות וחטיבת הנדל"ן שהביאו לתוצאות הטובות.

 

בייקר יוגס (BKR) חברת הנפט מציגה הפסד של 7 סנט למניה מול צפי להפסד של 17 סנט, הכנסות החברה עקפו את התחזיות. לנוכח מגפת הקורונה החברה מרוצה מהתוצאות של 2020 והיא אומרת שהיא ממוצבת היטב לשיפור בתנאי השוק ב-2021.

 

טסלה (TSLA) החברה מדווחת על מכירות בקליפורניה שעלו 63% במהלך הרבעון הרביעי בעיקר בשל ההצלחה של מודל Y. מדינת קליפורניה היא השוק הכי גדול של החברה.

 

אלקואה (AA) מדווחת על רווח של 26 סנט למניה מול צפי של 11 סנט, הכנסות החברה עקפו את התחזיות. החברה מודאגת קלות מההזמנות ברבעון זה במידה ולא יראו שיפור בתנאי השוק. המניה מאבדת 2% במסחרה מוקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה