האם היציאה ממדד ת”א 35 תעשה טוב לחברת מטריקס?

התיקון הטכני היורד בחודשיים האחרונים ככל הנראה הגיע לסיומו. מהי נקודת הכניסה ומהם היעדים?

דובי קורן 18/01/2021 16:19

א+א-

מטריקס אי.טי בע"מ עוסקת באספקת פתרונות תוכנה ושיווק של מוצרי חומרה ותוכנה. החברה מפתח ומיישם טכנולוגיות, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה, שירותי תשתיות, מיקור חוץ, ייעוץ אסטרטגי וארגוני ועוד. בין לקוחות החברה מוסדות רבים, בנקים, חברות טלקום, חברות ביטחוניות, מגזר הבריאות והממשל ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 4.5 מיליארד ש"ח.

 

לפני כחודשיים סקרתי את המניה לאחר הדוחות לרבעון השלישי של החברה, המסקנה הייתה תיקון מתבקש, זה קרה סביב רמה של 7800 נקודות, משם המניה יצאה למימוש שברה את התמיכה סביב 7500 נקודות והמשיכה מטה לשפל תקופתי סביב 6750 נקודות לערך.

 

החברה צפויה לצאת ממדד ת"א 35 למדד ת"א 90 בעדכון הקרוב של חודש פברואר, בתקופה זו ירדה המניה מרמות שיא שם 9000 נקודות עד לשפלים האחרונים.

 

ניתוח טכני

המימוש האחרון במניה לאחר מהלך עולה מדהים בשנה שעברה מרמות השפל סביב 4,000 נקודות ועד לשיאים חדשים עבר בצורה יפה במהלך החודשים האחרונים. חשבתי שנראה תיקון מעט עמוק יותר אולם החברה עושה סוג של סיבוב מעל בחודש האחרון.

 

גם האינדיקטורים שנתנו סיגנל מכירה, חוזרים כלפי מעלה ותומכים למעשה בתנועה העולה של הימים האחרונים. היום המניה מנסה לפרוץ אזור התנגדות סביב 7,500 נקודות וזה לאחר שיצרה בשבוע שעבר שפל עולה סביב 7,000 נקודות.

 

מטריקס – גרף יומי

 

הנחה כללית שלי שהרע בטווח הקצר מאחוריה, הפריצה מעל של אזור 7,500 נקודות גבולית בשלב זה. אך אני מעריך שהמגמה החיובית במניה תמשך בשבועות הקרובים.

 

כל תיקון טכני יהיה לטובת שפל עולה שם אפשר יהיה לחזק פוזיציה למי שיחליט לחבור בימים הקרובים. מכיוון שהמניה יוצאת קדימה אחרי מהלך יורד של מספר חודשים קשה לגזור יעדים בשלב זה אולם ככל שהזמן יעבור גם לזה נגיע.

 

ירדה מתחת ל 6,950-7,000 נקודות תהיה שלילית אולם זה נראה דיי רחוק בשלב זה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה