האם מניית מטריקס אבדה את הזוהר?

מניות החברה יורדות לאחר פרסום הדוחות הבוקר, האם זהו זמן לצאת או שנוצרה הזדמנות קניה?

דובי קורן 12/11/2020 12:12

א+א-

מטריקס אי.טי בע"מ עוסקת באספקת פתרונות תוכנה ושיווק של מוצרי חומרה ותוכנה. החברה מפתח ומיישם טכנולוגיות, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה, שירותי תשתיות, מיקור חוץ, ייעוץ אסטרטגי וארגוני ועוד. בין לקוחות החברה מוסדות רבים, בנקים, חברות טלקום, חברות ביטחוניות, מגזר הבריאות והממשל ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 4.8 מיליארד ש"ח.

 

החברה פרסמה הבוקר את תוצאות הרבעון השלישי והציגה גידול של 3% ברווח הנקי. השוק ככל הנראה ציפה ליותר ומניות החברה יורדות כ 4.7% נכון לכתיבת שורות אלה.

 

ניתוח טכני

מהשיא שקבעה בתחילת אוגוסט האחרון נראה שהמניה חווה סוג של חולשה ביחס לשנה האחרונה. המניה יצאה לתיקון יורד בריא ובשבועות האחרונים נעה בתנועה צידית בין רמת 8,500 נקודות המהווה התנגדות לבין רמת תמיכה סביב 7,500 נקודות.

 

ביום שני האחרון ראינו יציאה קדימה בדומה לכלל השוק, אולם זו לא החזיקה מעמד כשהמניה נעלה את המסחר מתחת לאזור ההתנגדות. הירידות של היום שולחות את המניה לירידות שערים חדות במונחים שלה כשהיא מתקרבת לאזור התמיכה סביב 7,500.

 

למרות שטווח המסחר דיי צר הוא יכול לספר אמירה, מכיוון שתמיכה סביב 7,500 והיפוך מעל רמה זו יכול להחזיר את המניה שוב כלפי מעלה רק שהפעם עם פוטנציאל פריצה קדימה.

 

מטריקס – גרף יומי

 

מנגד, הגעה לתמיכה אחרי סוג של אכזבה מהדוחות לא בטוח שתחזיק מעמד ולכן שבירה מתחת יכולה לסמן יעד יורד של כ 1,000 נקודות לאזור של 6,500 נקודות. לתרחיש זה אני נותן הסתברות גבוה יותר בשלב זה.

 

חשוב לציין שעד שתמיכה לא נשברת אין מה להמר עליה, האידינקטורים הטכניים נמצאים בטריטוריות שליליות בשבועות האחרונים ויכולים לרמוז לנו על העתיד לבוא.

 

  1. מניות בכתבה
  2. מטריקס

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה