המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.87%, ת"א 90 עלה 1.13%. מקרב הסקטוריאליים מדד הבנקים הוביל את העליות כשטיפס 2.5%

מערכת ספונסר 13/01/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית; מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.87%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.92% ומדד ת"א 90 עלה 1.13%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים רושם עליה בולטת של 2.55%. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 1.54%, מדד הביטוח עלה 1.27%, הנדל"ן עלה 0.77% הביומד עלה 0.88%, הנפט והגז עלה קלות בשיעור של 0.14%.

מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, בזק וקנון, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות נייס וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית בזק שעלתה 9.70%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: סלקום, באטמ, איתמר, חברה לישראל, קומפיוגן, אזורים ונטו מלינדה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פרטנר שירדה 3.07%, ואחריה ירדו מניות אנרג’יאן, טבע, דנאל, שטראוס, אורמת טכנו, ארפורט סיטי ויוחננוף.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.11 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר ביציבות ובאירופה עליות קלות.

 אינפימר חתמה על הסכם רכישה עם פיוצ’ר קרופס, העוסקת בתחום החקלאות הוורטיקלית, ופיתחה בשיתוף פעולה עם מומחים מהמכון הוולקני, פתרונות טכנולוגיים חדשניים להשבחת גידולים חקלאיים בתנאים מבוקרים. מניית אינפימר עולה 57%.

מטריקס, מיקרוסופט ו – PTC, יחד עם Aviv AMCG ופרוגרמה השיקו את INDUSTRY 5. מדובר בתכנית מעבר לתעשייה חכמה, המיועדת למפעלים שמעוניינים להטמיע טכנולוגיות על מנת לייעל את עבודת היצור שלהם.

Fitch אישררה את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A+ והותירה תחזית יציבה. החשב הכללי: "אישרור הדירוג בתקופת חוסר וודאות ומשבר עולמי משקף את האמון בכלכלה הישראלית ואת היכולת המימונית והפיסקלית של הממשלה להתמודד עם השלכות המשבר".

 קמהדע חתמה על הסכמי הפצה לשלושה מוצרים חדשים. פוטנציאל ההכנסות המקסימאלי של שלושת המוצרים בשוק הישראלי מוערך בטווח של 5 מיליון דולר עד 7 מיליון דולר לשנה.

ערן יעקב, ממלא מקום מנכ"ל האוצר, מגיב לטענות שהחלפתו נובעת מהתנגדותו למינוי פוליטי במשרד: "סיכמנו שהמינוי יהיה לתקופה קצרה עד כמה שניתן. העדפתי לחזור לרשות המסים".

ספקית סלולר אירופאית בחרה באלוט לספק שירותי אבטחת סייבר ללקוחותיה. פתרונות הגנת הסייבר של אלוט יגנו כנגד האיומים האחרונים וייצרו הכנסה חוזרת שתחולק בין ספקית השירות לבין אלוט.

מנהלי הקרנות נדרשים להקטין את המשקל של פועלים ולאומי בקרנות המחקות: רשות ני"ע דורשת שהרכב קרנות הבנקים יעמדו בתנאי מגבלת משקל של 22.5% לכל נייר ערך. מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב הגיב כי מדובר ב"החלטה שרירותית, לא סבירה וחסרת הגיון כלכלי".

טוגדר ייבאה 1.7 טון קנאביס מהחווה באוגנדה. החברה מעריכה שווי מכירה של למעלה מ - 20 ₪ לגרם, ורווח גולמי של עשרות מיליוני שקלים ממשלוח זה.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה עם חיל הים של מדינה באסיה-פסיפיק. החברה תספק כלי שיט בלתי מאוישים מסוגSeagull . החוזה, בסכום שאינו מהותי לאלביט מערכות, יבוצע במהלך תקופה של 17 חודשים.

ארקיע נכנסת לבורסה בתל אביב לפי שווי של 100 מיליון ₪. החברה תתמזג לשלד הבורסאי של קנזון. המיזוג יאפשר שימוש בסכום של 10 מיליון ₪ שיועמדו כקופת מזומנים בחברה הציבורית.

Carr של אלוני חץ מוכרת 49% ממתחם מידטאון בוושינגטון. המכירה נעשית לפי שווי כולל למתחם של 980 מיליון דולר. Carr תקבל 223 מיליון דולר, ה -NOI של המתחם בשנת 2021 צפוי לעמוד על 45 מיליון דולר.

 רוטשטיין נדל”ן: ביקושים של כ - 158 מיליון ₪ בשלב המוסדי של הנפקת האג”ח. החברה בחרה לגייס כ - 100 מיליון ₪. השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית של 3.56%, נמוך מהריבית המקסימאלית בשיעור של 4.35% שהציעה החברה למשקיעים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה