לאחר פתיחת שבוע שלילית בארה”ב: פתיחה שקטה ליום המסחר

דאו ג’ונס ואס.פי 500 נסחרים סמוך לרמות הבסיס, נאסד"ק עולה 0.13%; אירופה נסחרת בירידות קלות; החוזה על הנפט כבר ב-52.5 דולר

חדשות ספונסר 12/01/2021 17:00

א+א-

הבורסה בארה"ב פתחה את יום המסחר בתנועות קלות במדדים המובילים לאחר יום של מימושי רווחים בתחילת שבוע המסחר. הסוחרים ממשיכים להתמקד ברצון של הקונגרס לתת חבילה נוספת לנפגעי מגפת הקורונה והכלכלה המקרטעת.

 

נזכיר שבחודש נובמבר נגרעו 140 אלף משרות משוק התעסוקה מול צפי ליצירת משרות. הנשיא טראמפ עומד בפני העמדה להדחה שניה ולא נעימה, בשביל הדחה כזו צריך להעלות הצעה בקונגרס בהמשך היום ולהצביע מחר בשעות הבוקר, ונדרשים לפחות 218 קולות בשביל להדיח את הנשיא כשבוע לפני סיום מועד כהונתו הרשמי.

 

בורסות אירופה נסחרות בירידות קלות לאחר שבגרמניה הודיעו כי יצטרכו להדק את התנועה לעוד 10 שבועות לפחות בגלל המוטציה הבריטית שמתפשטת. גרמניה סופרת מעל 42 אלף מתים מוירוס הקורונה שפגע במדינה בעוצמה בגל השני. מדד הדקס יורד 0.2%, הקאק הצרפתי יורד 0.1 ולונדון נחלשת ב-0.6%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה לרמה של 52.9 דולר לחבית. הזהב עולה לרמה של 1,949 דולר כשהמשקיעים ממשיכים לחפש סיכון.

 

מניות בכותרות

 

אסטרהזנקה (AZN) החיסון שהחברה פיתחה יחד עם אונ’ אוקספורד יובא לבדיקה של הנציבות האירופית עוד החודש במטרה להגיע לאישור חירום עד לסיום החודש.

 

למונייד (LMND) יורדת במסחר המוקדם לאחר שהחברה הודיעה שהיא תגייס מניות בהנפקה שניה. מחיר המניה נקבע על 57.05 וכמות המניות עומדת על 10.5 מיליון.

 

אלברטסנס (ACI) רשת המכולות דיווחה על רווח של 66 סנט למניה מול צפי של 42 סנט עם הכנסות שעקפו את התחזיות. החברה מעלה את תחזית הרווח לשנה כולה ל- 3.05-3.15 מ 2.75-2.85. מניות החברה עולות 4% במסחר המוקדם.

 

וול מארט (WMT) יחד עם חברת ריביט קפיטל יעבדו על סטארט אפ בתחום הפינטק לטובת הרחבת השירותים הפיננסים של החברה. ריביט היא החברה שתומכת טכנולוגית בברוקר המקוון רובין הוד שקיים לא מעט שנים אך הפך לסנסציה בתקופת הקורונה בעיקר לסוחרים צעירים וחדשים.

 

זום וידאו (ZM) החברה דיווחה על רצון לגייס 1.5 מיליארד דולר במניות, המניה יורדת כ 3% במסחר המוקדם.

 

אמזון (AMZN) החברה הסירה מוצרים של ארגון הימין הקיצוני בארה"ב – QAnon. החברה קבלה ביקורות גדולות על כך שהיא מאפשרת גישה למוצרי לבוש של הארגון וזאת לאחר הפריצה לגבעת הקפיטול בשבוע שעבר.

 

טוויוטר (TWTR) הודיעה שמחקה מעל 70 אלף חשבונות הקשורים לאגרון הימין הקיצוני בארה"ב המכילים תכנים של QAnon.

 

אינטל (INTC) החברה הודיעה שהיא מתכננת להוציא למיקור חוץ את ייצור השבבים החדשים שלה דרך חברת הייצור הגדולה בעולם טייוואן סמיקונדקטוקס, כך על פי גורמים שצוטטו בסוכנות רויטרס.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה