מימוש רווחים: ירידות בפתיחת שבוע המסחר בארה”ב

ביום שישי האחרון פורסם דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר שיצא חלש מהצפוי, השוק חזר לגרוע משרות לראשונה מאז חודש אפריל

חדשות ספונסר 11/01/2021 17:00

א+א- 2

שבוע המסחר בארה"ב נפתח בירידות שערים קלות במדדים המובילים. ביום שישי האחרון פורסם דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר שיצא חלש מהצפוי, השוק חזר לגרוע משרות לראשונה מאז חודש אפריל, הדו"ח הצביע על גריעה של 140 אלף משרות מול צפי ליצירה של 71 אלף משרות חדשות. 

 

המדדים התעלמו מהנעשה, בעיקר סקטור הטכנולוגיה שחזר לעלות וסחף את המדדים לסגירה בשיאים חדשים. ננסי פלוסי יו"ר בית הנבחרים מנסה להביא להדחתו של טראמפ פעם שניה במהלך כהונתו וזה שבוע וקצת לפני יציאתו מהבית הלבן. באופן כללי טראמפ נראה אבוד וחלש ונראה שכל אנשי אמונו האחרונים במפלגה מפנים לו את הגב.

 

באירופה מגמה שלילית בפתיחת השבוע, הדקס הגרמני, הקאק הצרפתי והפוטסי הבריטי יורדים כ- 0.8% כל אחד.

 

מחיר אונקיית זהב מתחזק קלות לרמה של 1,838 דולר, חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת קלות לרמה של 51.8 דולר לאחר זינוק חד ביום שישי האחרון.

 

מניות בכותרות

 

טוויטר (TWTR) מניותיה של הרשת החברתית צוללים 7.5% במסחר המוקדם לאחר שהחברה השעתה לאלתר את החשבון האישי של דונלד טראמפ, החשבון מלווה אותו כ 12 שנה ובתחילת הדרך היה בעיקר לקידום ענייניו האישיים וכמובן חבריו לתעשייה.

 

גיליאד (GILD) החברה מעלה את תחזית הרווח לשנה ל 6.98-7.08 מ 6.25-6.6 דולר. היא מציינת שהביקוש לרמדסיביר המשמשת לטיפול בחולי קורונה ממשיך להיות גבה בעקבות תחלואה גבוה בעולם. השוק ממשיך לא להתרשם מהנעשה והמניה עולה רק 1.5% במסחר המוקדם.

 

לולולמון (LULU) חברת הביגוד האתלטי מדווחת שההכנסות והרווחיות תהיה בחלק העליון של תחזית ההכנסות לאחר עונת חגים חזקה וביקוש חזק למוצרי החברה. בשוק ככל הנראה ציפו ליותר, מניות החבר היורדות קרוב ל 3% במסחר המוקדם.

 

ניאו (NIO) מניות החברה מזנקות מעל 10% במסחר המוקדם לאחר שמנכ"ל החברה צוטט בסוף השבוע שהחברה תתחיל לייתר רכבים בייצור המוני. מעבר להודעה לא נמסרו פרטים נוספים אך נראה שהשוק ממשיך לתת קרדיט לכח העולה של הרכבים החשמליים מסין.

 

מריוט (MAR) רשת המלונות אמרה שהיא עוצרת את התרומות לפוליטיקאיים לאחר המתקפה בשבוע שעבר על גבעת הקפיטול, החברה מצטרפת לבנקים הגדולים, גודלן זאקס, סיטי גרופ, ג’י פי מורגן ומורגן סטנלי שעשו צעד דומה.

אפל (AAPL) החברה מקיימת שיחות עם מספר יצרנים רכב חשמליים לרבות דיימלר בעלת המותג מרצדס. בנפרד מכך בסין מדווחים שאפל עומדת לחתום עם יונדאי על הסכם משותף לרכבי חשמליים עד חודש מרץ הקרוב.

ביידו (BIDU) עולה כ 5% במסחר המוקדם לאחר שגם היא הודיעה שנכנסת להיות שותפה בחברת הרכבים החשמלית מסין בשם " Zhejiang Geely" החברה מחזיקה במותג וולוו והיא אחת מחברות הרכב הגדולות בסין.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עודכן|4|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 11/01/2021 16:10

 2. 2
  הייתי מוסיף משהו על LLY שעולה 15%

  בגין תוצאות ניסוי לאלצהיימר. כמו כן בסימולים הכנסתם את GILD במקום LULU ואת LULU במקום AMC
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 11/01/2021 15:56