גיוס הון

אקסיליון השלימה סבב גיוס ציבורי בהיקף של 61 מיליון ש״ח

בגיוס השתתפו משקיעים מוסדיים ביניהם מור השקעות, מיטב, הפניקס ועוד וכן קרנות הון וקבוצת משקיעים פרטיים

חדשות ספונסר 05/01/2021 12:54

א+א- 1

חברת אקסיליון, הודיעה היום כי השלימה גיוס של כ-61 מיליון שקל מקבוצת משקיעים פרטיים ומוסדיים ביניהם: מור השקעות ומור קופות גמל, הפניקס ביטוח, הפניקס עמיתים, קסם קרנות נאמנות (אקסלנס), תכלית (מיטב דש), קרן אלפא, קרן קוליברי, טוטאל פאנדס, ל.ז מימון אשלג (זוהר לוי), אקרו ש.מ. 21 (צחי ארבוב), אורקם אסטרטגיות (אורן חלפון), וקבוצת משקיעים פרטיים בולטים, ביניהם ירון יעקובי, עודד מור, זאב ברונפלד, רן בלינקס, אייל שרצקי ואחרים.

 

אקסיליון היא פלטפורמת תאום דיגיטלי (Digital Twin) מבוססת בינה מלאכותית AI שנבנתה על תשתית הענן של מיקרוסופט Azure, המובילה להפחתת זיהום אוויר, עומסי תנועה ושיפור בטיחות משתמשי הדרך.

 

הטכנולוגיה של אקסיליון, יוצרת גרסה תאומה של העיר המתעדכנת מחיישני IoT ומצלמות AI מידי יום בענן של Azure ומאפשרת לנתח את כלל התנועה בעיר ולבצע אופטימיזציה רציפה ומתמשכת למערך הרמזורים והתנועה בעיר. הפתרונות החברה כבר מיושמים במספר ערים ברחבי העולם והוכחו כמפחיתים את זמני הנסיעה עד כ-47%, מורידי פליטות פחמן מתחבורה בעד 140,000 טון מידי שנה בערים, ומתן עדיפות לתחבורה ציבורית.

 

לפני סבב הגיוס הנוכחי, שהתבצע לאחר הנפקת החברה בבורסה בתל אביב ע"י מיזוג לשלד של אפיו אפריקה, השקיעו באקסיליון מספר משקיעים מוקדמים, כמו חברת Sixt העולמית, John Casesa מ-Guggenheim Partners, גיל אגמון, אריק שטיינברג (יו"ר פסגות לשעבר), Joseph Mark מ- TransDev, משפחת שמלצר ואחרים, וכן קיבלה מימון מתוכניות של הרשות לחדשנות.

 

לדברי אורן דרור, מייסד-שותף, מנכ"ל ויו"ר אקסיליון: ״השקעה זו תאיץ את מימוש התוכניות האסטרטגיות שלנו להתרחבות גלובלית באמצעות השותפות העסקית עם חברת מיקרוסופט, ותאפשר לנו להמשיך לגייס את מיטב הכישרונות בתחום ההנדסה וה-AI לשורותינו, מחברות אמריקאיות מובילות הפועלות במרכזי הפיתוח בישראל.

 

על מנת להמשיך פיתוח ופריסה של טכנולוגיות ה-AI וה-AGI ערים ברחבי העולם, בסיוע הרשות לחדשנות, עלינו להרחיב את צוות ה-AI שכיום כולל את ד"ר עמית ברמנו, ד"ר אורלי אבנר, ד"ר טנטוב, ד"ר רודן בניהולו של דני דניאל VP ה-AI, שכיהן כ-5 שנים בהנהלת פיתוח ה-AI במערכות ה-2 HoloLens של חברת מיקרוסופט. החזון של ערים נוספות שיוכלו להשתמש בפלטפורמת ה-SaaS הייחודית שלנו, על גבי שירותי הענן של Azure, ללא צורך בתשתיות יקרות ומסובכות, קרוב מתמיד למימוש.

 

חברי הדירקטוריון והנהלת אקסיליון מברכים את המשקיעים החדשים שלנו למסע, שבחרו להשקיע בטכנולוגיה ירוקה ומוכחת המאפשרת לשנות את עולם התחבורה באמצעות AI״

 

את החברה מלווה מזה מספר שנים משרד עורכי הדין שיבולת והשותף גדי אוזן. מוקדם יותר החודש הכריזה החברה על פתיחת משרד באיחוד האמירויות ומינוי מר ג’ון פורקרי, לשעבר סגן שר התחבורה האמריקאי, לנשיא אקסיליון ארה"ב.

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לפי איזה שער ? תודה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    moneytime 05/01/2021 14:24