מגמה מעורבת בפתיחת המסחר בארה”ב

דאו ג’ונס יורד 0.5% בעוד נאסד"ק מטפס 0.6%; בורסות אירופה מתאוששות לאחר הצניחה אתמול; הנפט ממשיך לרדת

חדשות ספונסר 22/12/2020 17:00

א+א-

וול סטריט פתחה את יום המסחר במגמה מעורבת, למרות אישור סופי של תוכנית החילוץ בקונגרס שכעת עוברת לנשיא. אמש פתחו המדדים את המסחר בירידות שערים חדות אולם בהמשך תיקנו והדאו אף סגר בעליה קלה. נזכיר שהשבוע יתרחש מסחר מקוצר לרגל הכריסמס, ביום חמישי יסתיים המסחר ב 20:00 שעון ישראל ובשישי לא יתקיים מסחר.

 

פרטי תוכנית החילוץ פורסמו, והיא כוללת תוספת של 300 דולר בשבוע לכל מובטל עד אמצע מרץ ובנוסף צ’ק של 600 דולר חד פעמי כמעט לכל אמריקאי. 284 מיליארד דולר ילכו לתשלום הגנה להלוואות של עסקים קטנים. 15 מיליארד דולר ילכו לתשלום שכר לעובדי חברות התעופה’ אם ישמרו על השכר של העובדים עד חודש מרץ ויחזרו לפעילות בסתיו הקרוב.

 

מנכ"ל חברת ביונטק, השותפה של פייזר בפיתוח חיסון הקורונה אומר, כי הוא חושב המוטציה החדשה של הוירוס שהתגלתה בבריטניה ככל הנראה זהה לוירוס המקור והחיסון יגן עם מהזן הנוכחי. בורסות אירופה מתקנות לפני שבוע מסחר מקוצר לרגל הכריסמס, הדקס עולה 1.1%, הקאק הצרפתי עולה 1%. למרות סגר בבריטניה הבורסה עולה 0.4%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 1.3% למחיר של 47.3 דולר, מחיר אונקיית זהב יורד קלות למחיר של 1875 דולר.

 

מניות בכותרות

פלוטון (PTON) מזנקת 11% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה על רכישת חברת פרקטור העוסקת בייצור של ציוד לפעילות ספורט בתמורה ל-420 מיליון דולר. העסקה תעניק לחברה נתח שוק גדול יותר כמו גם יכולת ייצור מוגברת.

 

יוניטד איירליינס (UAL) - החברה טוענת שהחזרה מחודשת של עובדים קורית רק בגלל המענק של ממשלת ארה"ב שעבר בקונגרס אמש. החברה צופה שזה יהיה זמני בלבד שכן היא לא רואה צפי לעליה בביקוש לטיסות בחודשים הקרובים.

 

טסלה (TSLA) תמשיך לרכז עניין ביומה השני במדד האס אנד פי 500 וזה לאחר ירידה של מעל 6% אתמול ומסחר ביציבות במסחר המוקדם.

 

אפל (AAPL) עולה 2.7% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה אמש על רצון להכנס לתחום המכונית האוטונומית עד 2024.

 

אילומינה (ILMN) מקבלת העלאת המלצה מנייטרלי לתשואת יתר מפייפר סנדלר, בשל התרחבות החברה לבדיקות סרטן ומעמדה כמובילה בתחום של זיהוי מחלות.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה