גיוס הון

קרן פימי גייסה סכום שיא של 1.2 מיליארד דולר

היקף הביקושים לקרן "פימי 7" עלה על 2 מיליארד דולר; לאחר הגיוס סך ההון של הקרן עומד על 4.5 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 09/12/2020 12:56

א+א- 1

בעיצומו של משבר הקורונה קרן פימי של ישי דוידי השלימה את הגיוס הגדול ביותר של קרן ישראלית, כשגייסה סכום שיא של 1.2 מיליארד דולר ל"קרן פימי 7". היקף הביקושים לקרן עלה על 2 מיליארד דולר ולאחר הגיוס סך ההון של הקרן עומד על 4.5 מיליארד דולר.

 

קרן פימי החלה את פעילותה בשנת 1996, מציינת 25 שנים להקמתה והיא קרן ההשקעות הפרטית הראשונה והגדולה בישראל, עם נכסים מנוהלים של כ- 5.5 מיליארד דולר. השותפים בקרן פימי הם: המייסד והמנכ"ל ישי דוידי, גילון בק, לילך אשר טופילסקי, עמית בן צבי, עמי בם, רון בן חיים וליאור אובסיוביץ’.

 

המשקיעים בקרנות פימי הם כ- 50% זרים, הכוללים את הגופים המוסדיים והפרטיים מהגדולים בעולם, בין היתר, בנקים, קרנות בבעלות מדינות, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, אוניברסיטאות, משקיעים פרטיים מהמובילים בעולם, חברות ענק בינלאומיות ועוד וכ- 50% ישראלים, הכוללים בנקים, חברות ביטוח, גופים מוסדיים גדולים ומובילים בישראל, אוניברסיטאות, משקיעים פרטיים ועוד.

 

הרוב המשמעותי של המשקיעים ב"קרן פימי 7" הינם משקיעים שהשקיעו בקרנות הקודמות, אליהם נוספו מספר משקיעים חדשים כדוגמת: קרדיט סוויס, משקיע מוביל מהאמירויות שביצע השקעה ראשונה בישראל ובקרן פרייבט אקוויטי ישראלית בפרט ומשקיעים נוספים מהארץ ומהעולם.

 

"קרן פימי 7" תמשיך לפעול על פי האסטרטגיה של הקרן להשקעה והשבחה משמעותית בחברות ישראליות, כאשר לראשונה בישראל בוצעה בקרן השקעה של משקיע מוביל מהאמירויות.

 

הקרן רוכשת שליטה בחברות ומבצעת בהן תהליכי השבחה משמעותיים. עד כה רכשה הקרן שליטה בכ-93 חברות ומימשה כ-63 מהן בהיקף עסקאות של למעלה מ- 5.5 מיליארד דולר. קרן פימי הינה הגוף התעשייתי הגדול במשק ואחד מהמעסיקים הגדולים בישראל. הקרן מעסיקה כיום למעלה מ- 30,000 עובדים ופועלת בכ- 50 מפעלים בישראל ועוד כ- 100 מפעלים וחברות ברחבי העולם.

 

פימי משקיעה בחברות ישראליות ובחברות שיש להן זיקה לישראל והשקיעה עד היום במגוון תחומים רחב הכולל את מרבית ענפי התעשייה, המסחר והשירותים, בחברות היי-טק, מיד-טק ולואו-טק. הקרן איננה משקיעה בנדל"ן ובחברות בתחום הפיננסים.

 

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי: "אני שמח וגאה להודיע היום על השלמת הגיוס לקרן פימי 7. בעיצומו של משבר הקורונה, בתקופה מאתגרת לכלכלה הישראלית והעולמית, הצלחנו לגייס את הסכום אותו הצבנו בפנינו, עם ביקושי שיא הן ממשקיעים ישראלים והן ממשקיעים זרים. היקף הגיוס מדגיש את הבעת האמון של המשקיעים בקרן. ברצוני להודות למשקיעים הקיימים והחדשים בקרן פימי 7.

 

הקרן תמשיך לפעול על פי האסטרטגיה שלה לרכישת חברות והשבחתן מתוך ראיה ארוכת טווח. אנו רואים חשיבות רבה בחיזוק התעשייה הישראלית, ונמשיך לחזק ולסייע לחברות לצמוח, להתפתח ולהצטיין בשוק הישראלי והעולמי.

 

אני מאמין כי הידע והניסיון הרב שמביאים השותפים בקרן לחברות, יתרמו להשגת היעדים אותם הצבנו להמשיך ולהוביל את השוק בישראל ולהשיא ערך למשקיעים שלנו".

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יופי חחח אולי שיקנו את כל המלט

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    benyy 09/12/2020 13:28