גיוס הון

ביוסייט גייסה 46 מיליון דולר לקידום תכניות פיתוח קליניות בתחום האונקולוגיה

ההון שגויס יתמוך בהרחבת תכנית הפיתוח הקליני של BST-236, תרופה שתאפשר טיפול כימותרפי במינון גבוה עם רעילות מופחתת

חדשות ספונסר 02/12/2020 15:37

א+א-

ביוסייט (Biosight), חברה ישראלית המפתחת טיפולים חדשניים למחלות המטו-אונקולוגיות (סרטן הדם), הודיעה היום על השלמת סבב גיוס הון מסדרה C, במסגרתו גייסה החברה סך של 27 מיליון דולר נוספים בהמשך לגיוס של 19 מיליון דולר עליו הודיעה החברה מוקדם יותר השנה. בכך מסתכם ההון שגייסה החברה בסבב C ל-46 מיליון דולר.

 

את הגיוס הובילה Israel Biotech Fund (IBF) בהשתתפות ביוטל וחברות הביטוח הפניקס ומגדל, מגופי ההשקעה המוסדיים המובילים בישראל. בנוסף, השתתפו בגיוס משקיעים קיימים, בהם ארקין ביו ונצ’רס, ופרימרה קפיטל.

 

ההון שגויס ישמש לקידום הפיתוח הקליני של המוצר המוביל של ביוסייט, BST-236 (אספציטרבין), הנחקר כעת בניסוי שלב 2b במספר רב של מרכזים רפואיים בארה"ב וישראל כטיפול קו ראשון יחיד ללוקמיה מיאלודית חריפה (AML). בקרוב תשיק החברה שני ניסויי שלב 2 נוספים: אחד באירופה והשני בארה"ב, אשר יבחנו את הפעילות של BST-236 כטיפול קו שני במקרים חוזרים או בחולים שאינם מגיבים לטיפול של תסמונת מיאלודיספלסטית (MDS) ו- AML.

 

"2020 הייתה שנה יוצאת מן הכלל לביוסייט עם התקדמות משמעותית בחזית הקלינית, הרגולטורית והעסקית," אמרה ד"ר רות בן יקר, מנכ"לית ביוסייט. "הרחבת הגיוס בהשתתפות בעלי מניות קיימים ומשקיעים חדשים מהווה הבעת אמון בפוטנציאל של BST-236 לחולל מהפך בטיפול ב-AML ומחלות המטולוגיות אחרות.

 

ההון שגויס מאפשר לנו להרחיב את הפיתוח הקליני של BST-236 להתוויות המטו-אונקולוגיות נוספות, תוך שאנו ממשיכים להתקדם בניסוי שלב 2b הנוכחי. הנתונים המעודכנים מהניסוי יפורסמו בכנס השנתי של האגודה האמריקאית להמטולוגיה (ASH) בעוד מספר ימים, ואנו צפויים להשלים את גיוס המטופלים לניסוי בתחילת השנה הבאה.

 

אנו מצפים לקראת המשך מימוש התוכניות הקליניות והקידום של BST-236 כמענה לצרכים הרפואיים של חולים רבים אשר אינם מסוגלים לקבל את הטיפול הכימותרפי הקיים עקב תופעות הלוואי הקשות שלו."

 

ד"ר דיויד סידרנסקי, שותף מיסד ומנהל בקרן IBF, מסר, "אנו מעודדים מהנתונים המצטברים הממחישים ש-BST-236 עשוי לשמש כתרופה כימותרפית בטוחה יותר, שתספק יתרונות משמעותיים מעבר לטיפול הסטנדרטי הנוכחי.

 

אנו מתרשמים מאוד מהאופן שבו הנהלת ביוסייט ממשיכה לקדם את תוכניות הפיתוח של החברה, כולל גיוס חולים בקצב מהיר למרות התקופה המאתגרת בשל מגפת הקורונה, תוך השגת התקדמות רגולטורית כולל קבלת מעמד של מסלול מואץ מה-FDA, קידום שיתופי פעולה והרחבת תכנית הפיתוח הקליני של BST-236. אנו צופים את המשך התנופה ב-2021, שנה גדושה באבני דרך."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה