אייל דבי מלאומי סבור ”שמגדל ביטוח היא בהחלט השקעה טובה וראויה”

הירידה בדמי הניהול נבעו בשל אי גביה בפוליסות המשתתפות ברווחים

חדשות ספונסר 26/11/2020 15:28

א+א-

אייל דבי, מנהל דסק אנליזה בלאומי שוקי הון, מגיב לפרסום תוצאות מגדל: 

"התחושה הרפלקסיבית מהשורה התחתונה שדווחה הייתה סוג של אכזבה, שהרי התשואות בשוקי ההון בתקופה הרלוונטית היו יחסית גבוהות, ומגדל ביטוח אכן רשמה ברבעון הכנסות נאות מהשקעות, כך שציפינו שגם התשואה על ההון תהיה גבוהה - בוודאי מעבר ל-  3%, במונחי שנה. נכון, אנחנו מצויים בתקופה מאתגרת של מגיפה, בה יש ירידה בהכנסות בכל התעשייה, אבל בכל מה שנוגע לחברות הביטוח, מי שמכתיב את השורה התחתונה אלו רווחי ההשקעה. לפיכך, נשאלת השאלה, מה קרה במגדל ביטוח - שהביא לכך שהרוח הגבית הזו נבלמה? התשובה נעוצה לדעתנו בהכנסות מדמי ניהול, שירדו בצורה חדה, נוכח העובדה שהחברה לא גבתה דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתתפות ברווחים – מאז תחילת השנה. נכון, חוסר היכולת לגבות את דמי הניהול האמורים אפיין את כל הענף, אבל אצל מגדל ביטוח הרגישות לכך הרבה יותר גבוהה. מדוע? משום שיש לה מרכיב משמעותי של פוליסות ישנות, כאלה שמבטיחות תשואה, כך שבתקופות בהן קיימת ירידה בדמי הניהול, ובכלל בהכנסות, ההוצאות בפוליסות הללו נותרות קבועות. הפער הזה, באופן טבעי, מעצים את הפגיעה ברווח הנקי. כך התקבל רבעון, בו למרות שתיק הנוסטרו הניב הכנסה נכבדה, ורווחי ההשקעות ככלל היו גבוהים, צניחת דמי הניהול ציננה את ההשפעה החיובית על השורה התחתונה. למי שמרגיש, כמונו, תחושה קלה של אכזבה, נאמר כי אם לא תתפתח בקרוב תפנית שלילית בשווקים, הסיטואציה הזו תתהפך ברבעון הבא.

דבי מציין כי "נכון שכהשקעה אנחנו מעדיפים את מניותיהן של הפניקס, הראל השקעות ומנורה מבטחים, אבל ברור לנו שהרווחיות המייצגת של החברה גבוהה בהרבה מזו שדווחה, כך שבהיבט האבסולוטי, בפרט נוכח מחירה החבוט והמכווץ של המניה, אנו סבורים שמגדל ביטוח היא בהחלט השקעה טובה וראויה".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה