חברת גדיב תעשיות פטרוכימיה מקבוצת בז"ן הפרה את תנאי היתר הפליטה, ולא הקימה מתקן לטיפול בפליטות חומרים אורגניים נדיפים ופחמן חד-חמצני במועד שנקבע בהיתר הפליטה. משום כך, במסגרת מספר הליכי אכיפה שמנהל המשרד להגנת הסביבה מול חברת גדיב, המשרד הטיל על החברה עיצום כספי בסך 634.3 אלף שקל.

 

במסגרת היתרי הפליטה שמוציא המשרד להגנת הסביבה, חויבה גדיב, המייצרת כימיקלים ארומטיים, להתקין מתקן טיפול במטרה להפחית את פליטת החומרים האורגניים הנדיפים והפחמן החד-חמצני ממתקני החברה.

 

לאחר שהחברה לא התקינה את מתקן הטיפול במועד, ניהל מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה הליך אכיפה מנהלי, אשר הוביל לזירוז מצד החברה בהליכי רכישת מערכת טיפול בפליטות מסוג RCO, וזו הותקנה ביולי 2018, כתשעה חודשים לאחר המועד הנקוב בהיתר, ותוך שבתקופה זו גרמה החברה לפליטות עודפות משום כך.

 

בשל התנהלות החברה וחומרת ההפרה, החליט המשרד להגנת הסביבה, בנוסף לצעדי האכיפה המנהליים שנועדו להפסיק את ההפרה, להטיל על החברה את העיצום הכספי.

 

הפיקוח והאכיפה של המשרד להגנת הסביבה הביאו עד כה לזירוז בהקמת מספר מתקנים, אשר החברות מקבוצת בז"ן איחרו בהקמתם, וכן להקמת מתקנים זמניים לטיפול בפליטות עד להקמת מתקני הטיפול הקבועים הנדרשים בהיתר הפליטה – כך שיצומצמו הפליטות בפועל.

 

השרה להגנת הסביבה, ח"כית גילה גמליאל: "פינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה יצא לדרך, ובאחרונה הובלתי החלטת ממשלה בדבר הקמת ועדת מנכ"לים שדנה בנושא. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול באופן שוטף כדי להפחית את זיהום האוויר בכל הארץ באמצעות פעולות אכיפה רבות. גם הפעם, פעלנו בהליך הרתעתי מול מפעל מזהם, ולא נהסס לעשות זאת בכל פעם שייווצר מפגע לציבור"

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    marriage solution

    נפרדתי מבעלי לפני שלוש שנים. לא הייתה תקשורת בינינו. יעצו לי ממשפחות וחברים לשחרר ולשכוח מהנישואים ולהמשיך בחיי. לא רציתי להתחתן עם מישהו אחר כי עמוק בפנים אני עדיין אוהב את בעלי. סבלתי כל כך מכאבים ובלבול שקראתי המלצה באינטרנט על איך ד"ר אלאבה איחד מחדש נישואים שבורים בעזרת כוחותיו הרוחניים. המשכתי לקרוא כל כך הרבה המלצות על איך הוא עזר לשים קץ לגירושים ולשקם את אהוביהם לשעבר של אנשים ואמונתי התחדשה. אני יוצר קשר עם ד"ר אלאבה מיד כעבור כמה דקות הוא ענה לי ונתן לי הנחיות מה לעשות, לאחר שעמדתי בדרישה הנדרשת יומיים לאחר הטקס, הכישוף שינה את חיי סביב בעלי כי מינון לא מדבר אליי. יומיים הוא התקשר אלי באמצע הלילה בוכה והתנצל שזו עבודת השדים, אז אני עדיין נדהם מהנס הזה אז אני סולח לו. עכשיו הנישואים שלי מאוזנים. טקס ד"ר אלאבה עבד מצוין והנישואים שלי חזקים יותר מבעבר, ושום דבר לא יכול להפריד בינינו שוב. ביקרתי בכל כך הרבה אתרים שחיפשתי עזרה, זה היה חסר סיכוי עד שהתחברתי לד"ר אלאבה, הגבר האמיתי שעזר לי לשחזר את הנישואים השבורים שלי אם יש לך בעיה דומה בנישואיך, אתה רוצה שבעלך או אשתך יאהבו אותך שוב. , יש לך מישהו שאתה אוהב ואתה רוצה שהוא יאהב אותך בתמורה, יש לך אתגר בחיים שלך, תבנית הלחש של ד"ר אלאבה היא הפתרון והתשובה לבעיה שלך, וואטסאפ / ויבר עם מספר הטלפון שלו: +1(425) 477-2744, צור איתו קשר עוד היום על ידי שליחת אימייל אל dralaba3000@gmail.com. אל תיתן לאף אחד לקחת את בן/בת הזוג שלך ממך.

    • isabella ethan
    • 28/06/2022 19:11