הראל פיננסים: ”נוצרה הזדמנות בסקטור הבנקים, הביטוח והנדל”ן, שמתומחרים בחסר ונפגעו באופן לא מידתי”

"יש הגיון בחשיפה לאפיקים אלה בעיתוי הנוכחי. בסקטור הטכנולוגיה אנו מזהים הזדמנות במניות ישראליות בתחומי התוכנה, הנסחרות בת"א ובארה"ב"

מערכת ספונסר 23/11/2020 12:08

א+א- 1

הראל פיננסים מפרסמת סקירה שבועית: "הריבית הנמוכה ומדיניות בנק ישראל והבנקים המרכזיים הגדולים האחרים, לצד ציפייה לחיסון בקרוב, תומכים בשוקי המניות. להערכתנו, יש להתמקד בסקטורים שצפויים להמשיך לצמוח גם אחרי הקורונה, כמו חברות הטכנולוגיה והתוכנה הישראלית, הציוד הרפואי (ביידן עוד צפוי להשקיע משאבים גדולים בתחום) ובחירה סלקטיבית של מניות "כלכלה ירוקה".

באשר לשוק הישראלי ציינו: "להערכתנו נוצרה הזדמנות בסקטורים כדוגמת בנקים, ביטוח ונדל"ן, שמתומחרים בחסר ובמקרים מסוימים נפגעו באופן לא מידתי. ראינו זאת בשבוע האחרון כשלאומי ופועלים הפתיעו בהפרשות נמוכות מהצפוי והקפיצו את כל הסקטור. בנדל"ן ראינו זאת בעסקאות בגב ים ובהצעת הרכש לסלע נדל"ן. יש הגיון בחשיפה לאפיקים אלה בעיתוי הנוכחי. בסקטור הטכנולוגיה אנו מזהים הזדמנות במניות ישראליות בתחומי התוכנה הנסחרות בת"א ובארה"ב".

באג"ח: "הולכים עם בנק ישראל ומתמקדים באג"ח חברות ישראליות בדירוגי A ואג"ח בנקים COCO. מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר עלה ב - 0.3%+ והאינפלציה המצטברת בשנה האחרונה עומדת על מינוס 0.8%, אך הצפי לאינפלציה עתידית עולה משמעותית ונכון לעכשיו, אנו צופים אינפלציה של כ - 0.5%+ בשנה הקרובה. הצפי למדד הבא עומד עדיין על מינוס 0.3%. העלייה במדד הובילה לביצועים חזקים של האג"ח הצמוד ובמיוחד הקונצרני. תל בונד 60 עלה בשבוע האחרון ב - 0.6% והשלים עלייה של 1.6% מתחילת נובמבר. הביצועים של הקונצרני המדורג מחזקים את המלצתנו "ללכת עם בנק ישראל" ולהתמקד בדירוגי A ומעלה. בשוק האג"ח המקומי, בשונה מארה"ב ואירופה, המרווחים עדיין לא חזרו לתקופה שלפני הקורונה ורוב המדדים נמוכים מרמתם בתחילת השנה. תוכנית הרכישות שבנק ישראל מיישם בהדרגה בשוק האג"ח הקונצרני היא הגדולה שהייתה מעולם ולפיכך, אנו רואים הזדמנות השקעה מעניינת באפיק זה. על רקע המלצתנו על מניות הבנקים, אנו רואים גם הזדמנות השקעה מעניינת באג"ח ה-COCO של הבנקים המגלמים מרווח גבוה ביחס לסיכון".

בתיק ההשקעות: "משלבים אפיקים עם מתאם נמוך. אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות מישראל ומחו"ל, במטרה להפחית תנודתיות. שילוב ממשלתי וקונצרני ומניות בארץ ובארה"ב מגלה חסינות לעלייה בתנודתיות".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יפה נכנסה הקרן החדשה של תכלית

    משקיעה בבנקים ואשראי חוץ בנקאי היא אני חושב שהיא היחידה בתמהיל הזה. הוקמה לפני חודש תשואה של כ- 12 אחוז.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    m-g 23/11/2020 12:12