הראל פיננסים: בוחרים להיצמד לביידן במניות ולבנק ישראל באג”ח

התמחור של השוק המקומי מעניין להשקעה ביחס לעולם; ההתערבות של בנק ישראל בשוק האג"ח הקונצרני היא הגדולה שהייתה מעולם, ולפיכך, לטווח ארוך, אנו רואים בו הזדמנות השקעה מעניינת

חדשות ספונסר 09/11/2020 12:04

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את המלצותיהם השבועיות לשוק ההון ואומרים כי בתחום המניות הם בוחרים ללכת עם ביידן. סביבת הריבית הנמוכה ומדיניות בנק ישראל והבנקים המרכזיים הגדולים האחרים תומכים בשוק המניות ומשפיעים יותר מהקורונה, יותר מתוצאות הבחירות בארה"ב, יותר מסוגיית התקציב בישראל ויותר מהסכמי השלום הנרקמים בשבועות האחרונים. 

 

להערכתנו, מסבירים כלכלני הראל, יש להתמקד בסקטורים שהראו צמיחה לפני הקורונה, במהלך המגיפה וצפויים להמשיך גם לאחריה, דוגמת חברות הטכנולוגיה שנהנו מהמעבר לעבודה מהבית ולא נפגעו מהסגר, חברות הציוד הרפואי, כי ביידן ישקיע משאבים גדולים בתחום, חברות המסייעות למהפכת העבודה מהבית כי הנשיא החדש יילחם בקורונה באמצעות ריחוק חברתי, ובחירה סלקטיבית של "מניות הכלכלה הירוקה".

 

בארץ, מחירי מניות הבנקים והביטוח זינקו בשבוע האחרון על רקע התמחור האטרקטיבי ותמיכת בנק ישראל בעוד שחברות הנדל"ן זינקו על רקע העסקה בחברת גב ים שהביאה להערכה כי ייתכן שהירידות בסקטור היו חדות מדי. אנו שבים על הערכתנו כי התמחור של השוק המקומי מעניין להשקעה ביחס לעולם.

 

במהלך השבוע הקרוב תיכנס עונת הדו"חות בישראל להילוך גבוה עם הרבה חברות שייפרסמו תוצאות לרבעון השלישי וייתכן כי נראה גם הפעם תנודות חדות בסקטורים שונים, בעיקר טכנולוגיה. ביום שני אמות, בשלישי וילי פוד, ברביעי תדיראן, קמהדע ודלתא ובחמישי, יום המסחר המעניין של השבוע יפרסמו נובה, מטריקס, נייס, כיל וטאואר.

 

בתחום האג"ח בוחרים בהראל ללכת עם בנק ישראל, ומתמקדים באג"ח חברות ישראליות מדורגות ,A שאותן קונה הבנק. בשוק האג"ח המקומי אנו רואים שהמרווחים עדיין לא חזרו לתקופה שלפני הקורונה, בעוד בארה"ב ניתן לראות שכן. ההתערבות של בנק ישראל בשוק האג"ח הקונצרני היא הגדולה שהייתה מעולם ולפיכך, לטווח ארוך, אנו רואים הזדמנות השקעה מעניינת בשוק האג"ח הקונצרני המקומי.

 

בתיק ההשקעות – משלבים אפיקים עם מתאם נמוך. אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד, במטרה להפחית תנודתיות. שילוב של אג"ח ממשלתי וקונצרני, שילוב של מניות בארץ ובארה"ב מייצרים תיק שמגלה חסינות לעלייה בתנודתיות. במניות אנו מתמקדים במניות מסקטורים שהראו צמיחה לפני ותוך כדי הקורונה, על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה