עליות בפתיחת המסחר בניו יורק, נאסד”ק מטפס 0.9%

אס.פי 500 מוסיף 0.6%; באירופה מגמה שלילית; יום עמוס בעונת הדוחות, אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק יפורסמו לאחר נעילת המסחר

חדשות ספונסר 29/10/2020 16:00

א+א-

בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר בעליות קלות לאחר יום מסחר שלילי במיוחד אמש, בו ירדו המדדים כ-3.5% אחוז בממוצע. בורסות ארה"ב בדרך לסגירה חלשה של החודש שהחל בצורה חיובית. מגפת הקורונה והחשש משיתוק הכלכלה כמו גם הבחירות ביום שלישי הקרוב מעיבים על מצב הרוח של המשקיעים.

 

עונת הדוחות עומדת בתחזיות עד כה אולם לא מעט מהמספרים מגולמים במחירי המניות שעלו בחדות מאז השפל של חודש מרץ. נתון דרושי העבודה השבועי יצא על 751 אלף דורשי אבטלה חדשים מול צפי גבוה יותר של 770 אלף. יום השיא בעונת הדוחות לפנינו. שלל דוחות פורסמו לפני המסחר (הרחבה בהמשך), לאחר המסחר יפרסמו לא מעט חברות בניהן, אפל, גוגל, פייסבוק, אמזון, סטארבקס, אקטיויזן, סטרייקר, אילומינה ועוד.

 

בורסות אירופה יורדות לאחר הודעת הנגיד על השארת הריבית ברמה של 0.5%-. הדקס יורד 0.1% לאחר שפתח את יום המסחר בעליות שערים, בורסת פריז מאבדת 0.6% לאחר הפיגוע מוקדם יותר היום בעיר הנופש ניס בה נרצחו 3 בני אדם ונפצעו עוד כמה. הפוטסי הבריטי יורד 0.2%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת קרוב ל-5% לרמה של 35.5 דולר ומאבדת מעל 10% ביומיים האחרונים. מחיר אונקית זהב מתקשה לתת מקלט ויורד למחיר של 1,865 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

שופיפיי (SHOP) עולה 3% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על רווח של 1.13 דולר למניה מול צפי של 53 סנט בלבד. החברה נהנתה מגידול בביקוש למוצריה ממוכרים שעברו למכור און ליין.

 

ספוטיפיי (SPOT) נופלת 6% במסחר המוקדם לאחר פרסום הדוחות. החברה דיווחה על הפסד גדול מהצפי עם הכנסות שעמדו בקושי ברף הציפיות. מספר מנויי הפרימיום גדלו מעבר לציפיות אולם השוק מאוכזב מהביצועים בשלב זה.

 

קומקסט (CMCSA) פרסמה דוחות לפני המסחר בהן רווח של 65 סנט למניה מול צפי ל-52 סנט. החברה הוסיפה 663 אלף לקוחות לאינטרנט המהיר של החברה ואמרה כי ההרשמות לשירות הסטרימינג פיקוק הגיעו ל- 22 מיליון. יחידת פרקי השעשועים ממשיכה להעיב על החברה בשל מגפת הקורונה. המניה מזנקת 4% במסחר המוקדם.

 

פינטרסט (PINS) ממריאה מעל 30% במסחר המוקדם לאחר שאמש פרסמה דוחות בהם רווח של 13 סנט למניה מול צפי לרווח של 3 סנט בלבד. הכנסות החברה עקפו את התחזיות עם גידול משמעותי של יוזרים אקטיביים. החברה מעלה את התחזיות לרבעון האחרון של השנה.

 

ויזה (V) פרסמה אמש דוחות עם רווח של 1.12 דולר למניה מול צפי של 1.09 דולר. החברה רשמה ירידה ברווחיות של 29% ביחס לרבעון המקביל בשל ירידה בטרנזקציות. המניה יורדת קלות במסחר המוקדם.

 

פורד (F) עקפה בגדול את התחזיות אמש עם רווח של 65 סנט למניה מול צפי של 19 בלבד. החברה עקפה את תחזית ההכנסות בזכות ביקושים לרכבי SUV ופיק-אפ טראקס. המניה עולה 4% במסחר המוקדם.

 

גיליאד (GLID) יצרנית התרופות דיווחה על רווח של 2.11 דולר למניה מול צפי של 1.9 דולר. הכנסות החברה עקפו את התחזיות אך החברה חותכת את תחזיות ההכנסות בשל ביקושים נמוכים לרמדסיביר המטפלת בקורונה. המניה יורדת קלות במסחר המוקדם לאחר שבימים האחרונים נסחרה בנמוך 52 שבועות.

 

איביי (EBAY) דיווחה אמש לאחר הסגירה על רווח של 85 סנט למניה מול צפי של 77 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות, אך מספר הקונים הפעילים יצא נמוך מהתחזיות. המניה מאבדת 4% במסחר המוקדם.

 

אטסי (ETSY) פרסמה אמש דוחות עם רווח של 70 סנט למניה מול צפי של 60 סנט, הכנסות החברה עקפו את התחזיות כשהחברה מעלה את התחזיות על רקע מכירות חזקות להום דקוריישן. מניות החברה יורדות 1% במסחר המוקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה