גיוס הון

משק אנרגיה השלימה גיוס של כ-220 מיליון ₪ בהנפקת אג”ח למימון פרויקטים סולאריים

בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של למעלה מ- 420 מיליון ש"ח והריבית נקבעה על 1.65% צמוד מדד; כספי הגיוס יממנו הקמת פרויקטים של החברה בקיבוץ לוטן, כפר עזה, בית קמה ויכיני

חדשות ספונסר 27/10/2020 11:22

א+א-

משק אנרגיה השלימה אמש בהצלחה מכרז מוסדי להנפקת אג"ח למימון והקמת פרויקטים סולאריים (חלף חוב בכיר). זהו גיוס האג"ח הראשון בתחום האנרגיה שמיועד להקמת פרויקטים ומגובה בשיעבודם

 

במסגרת הנפקת האג"ח סדרה א’ (סדרה חדשה), אותה ליוו IBI חיתום, אפסילון חיתום, גיזה ומשרד הרצוג פוקס נאמן, נרשמו ביקושים גבוהים של למעלה מ-420 מיליון ש"ח. לאור זאת, הריבית שנקבעה בסופו של המכרז נסגרה על 1.65% צמודת מדד, בעוד הריבית המקסימלית עמדה על 2.6%. הגיוס הנוכחי, יאפשר חיסכון משמעותי בעלויות המימון.

 

כספי גיוס האג"ח מיועדים למימון הקמת 4 פרויקטים של החברה בקיבוץ לוטן, כפר עזה, בית קמה ויכיני, להחזר עלויות ההקמה אשר הושקעו בפרויקט כפר בלום אשר צפוי להתחבר לרשת החשמל בשבועות הקרובים ולמימון עסקת מיתרים. בהמשך השבוע ולאחר קבלת היתר רשות ניירות ערך להנפקה, צפוי להתקיים השלב הציבורי.

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "בהנפקה זו הוכחנו שניתן לחשוב מחוץ לקופסה והצלחנו לפתוח מסלול מימוני חדש שיאפשר התייעלות משמעותית בהקמת פרויקטים בתחום הסולארי. הביקושים הגבוהים שנרשמו כבר בשלב המוסדי, מעידים על הצלחת המודל שיביא ערך רב לחברה ולבעלי המניות ועל האמון של שוק ההון בחברה ובפעילותה".

 

משק אנרגיה עוסקת בפיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מגוון מיזמי אנרגיה מתחדשת, בדגש על שדות סולאריים. לאחרונה, נכנסה החברה גם לעולם התחבורה החשמלית עם רכישת 50% מחברת סונול EVI והפכה לחברת האנרגיה המתחדשת הראשונה בישראל שמשלבת ייצור חשמל ירוק עם מהפכת הרכב החשמלי. עסקה זו מצטרפת לרצף העסקאות שביצעה החברה מאז הונפקה לפני כחודשיים.

 

גרעין השליטה במשק אנרגיה מורכב מהארגונים הכלכליים של הקיבוצים אשר מאגדים כ-270 קיבוצים מצפון ועד דרום בהם: גרנות; משקי הקיבוצים; משקי הנגב; משקי הדרום; משקי הגליל העליון; משקי עמק בית שאן ומשקי עמק יזרעאל. ארגונים אלה, שבחלקם גם מחזיקים במרבית מניות בתחנת הכח הפרטית הגדולה בישראל – "דליה".

 

לחברה, זיקה חזקה לעתודות הקרקע של הקיבוצים שהם "אסם התבואה" של תעשיית האנרגיה המתחדשת. לצד זאת, לחברה פרויקטים נוספים בשטחים שאינם שייכים לקיבוצים לרבות השדה הראשון שהוקם על אדמות הבדואים, באדמת שבט תראבין.

 

משק אנרגיה נסחרת בבורסה לניירות ערך במדד 60SME מאז סוף חודש יוני השנה. בתקופה זו זינקו מניות החברה בשיעור של כ-18.5%. שווי השוק של החברה עומד על כ-488 מיליון ש"ח.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה