לאומי: ”בנק ישראל מבקש לפעול במסלול האשראי כדי לתמוך במשק ובתעסוקה”

"דבר זה בא לידי ביטוי במכלול אמצעי האשראי והנזילות שבנק ישראל מציע לשווקים ולמערכת הפיננסית וכן בצעדים נלווים, כמו הפחתת הריבית על האשראי המוכוון"

מערכת ספונסר 22/10/2020 17:21

א+א-

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, מגיב להודעת הריבית של בנק ישראל: "בנק ישראל לא שינה את הריבית המוצהרת שלו, אך הפחית את הריבית על ’האשראי המוכוון’ שהוא מציע לבנקים לשם מתן אשראי לעסקים קטנים וזעירים בריבית נמוכה יחסית (עד P+1.3%). בחודשים האחרונים בנק ישראל מדגיש את ’מסלול האשראי’ כמסלול שבו הוא מבקש לפעול על מנת לתמוך במשק ובתעסוקה. דבר זה בא לידי ביטוי במכלול אמצעי האשראי והנזילות שבנק ישראל מציע לשווקים ולמערכת הפיננסית וכן בצעדים נלווים, כמו הפחתת רכיבים מסוימים בשיעור חובת הנזילות של הבנקים בחודשים קודמים והפחתת הריבית על האשראי המוכוון, כפי שקרה היום".

בפמן מתייחס גם לעדכון התחזית המקרו - כלכלית על ידי חטיבת המחקר של בנק ישראל. התחזית כוללת שני תרחישים מרכזיים – תרחיש המאופיין בשליטה על התפתחות התחלואה, לצד תרחיש המאופיין בשליטה נמוכה על התפתחות התחלואה. בנושא זה ציין כי "בשני התרחישים, בנק ישראל צופה כי בעוד שנה ריבית בנק ישראל תעמוד בטווח של 0% - 0.1%. עם זאת, ככל שתחול החמרה במצב, ובפרט אם יתממש תרחיש השליטה הנמוכה, בנק ישראל יפעיל מגוון כלים, כולל אפשרות להפחתה נוספת בריבית, בהתאם להתפתחויות".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה