גיוס הון

פרשקובסקי גייסה 150 מיליון באג”ח בריבית של 2.1%

במהלך הגיוס התקבלו ביקושים של 450 מילון שקל, פי 3 מהסכום אותו ביקשה החברה לגייס; הגיוס בוצע בריבית הנמוכה ביותר בתולדות החברה

חדשות ספונסר 21/10/2020 13:25

א+א-

חברת הנדלן פרשקובסקי השלימה אמש גיוס של סדרת אג"ח חדשה המדורגת בדרוג a3 . במכרז שהתקיים אתמול (ג’) זכתה פרשקובסקי לביקושים מגופים מוסדיים בהם חברות ביטוח ובתי השקעות, בהיקף גבוה של כ-450 מיליון שקל - זאת לעומת 150 מיליון שקל שהחברה תכננה לגייס.

 

הריבית שנקבעה שיישאו האג"ח, בעלות משך חיים ממוצע (מח"מ) של כ-2.45 שנים , היא 2.1%. את הגיוס הובילה חברת לאומי פרטנרס חתמים. אגרות החוב מגובות בעודפים שינבעו לחברה מהפרויקטים ’פרשקובסקי בחיפה פינוי בינוי’ ו’פרשקובסקי בנווה דורון החדשה’ מגרשים 208 209.

 

לדברי יוסי פרשקובסקי, יו"ר החברה מדובר בגיוס בריבית הנמוכה ביותר שבוצע על ידי החברה מאז ומתמיד עם ביקושים של 300%. ללא צל של ספק זוהי תעודת הערכה משוק ההון. "בהתחשב בביצועים המרשימים של החברה בשנים האחרונות אני מאמין שנעשה שימוש נבון בכספי ההנפקה על מנת להגדיל את בסיס ההון שכבר היום נושק ל-900 מיליוני שקלים, ולהניב תשואת דיבידנד גבוהה לבעלי המניות בחברה".

 

הבוקר דיווחה החברה על התקשרות בהסכם קומבינציה מותלה לזכויות בשכונת גן רשל בהרצליה. על פי תוכנית בניין עיר ניתן לבנות בשטח המדובר 156 יחידות דיור. על פי ההסכם החברה תהיה זכאית ל-77.75% מהיחידות ובעלי הקרקע זכאים ל-22.25% מהיחידות. בנוסף יהיו זכאים בעלי הקרקע ל-28.6% מרווחי החברה על מכירת היחידות שברשותה.

 

בנוסף, תשלם פרשקובסקי למוכרים 5.5 מיליון ש"ח תמורת המחאת זכויות והתחייבויות, החזר הואות תכנון בסכום של כ-215 אלף ש"ח וכן מחצית מהרווח היזמי שיעלה על 18% במידה ויהיו כאלה.

 

יוסי פרשקובסקי: "לאחר מו"מ של מספר חודשים,  אני שמח שהחברה הצליחה לחתום על עסקה נוספת בעיר הרצליה שזוכה לביקושים יפים לדירות חדשות. זהו פרויקט שלישי של החברה בעיר לאחר שבנתה פרויקט ראשון בהרצליה הירוקה ובימים אלו מקימה פרויקט גדול שכולל 10 בניינים עם 430 יח"ד בגליל ים אשר צפוי להימסר בחודשים הקרובים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה