גיוס הון

ביקושים של 1.35 מיליארד ש”ח בשלב המוסדי בהנפקת אג”ח נמלי ישראל

החברה מרחיבה את סדרה ב’ הקיימת בהיקף של כ-750 מיליון ש"ח; האג"ח צמודות למדד ובעלות מח"מ של כ-8.6 שנים

חדשות ספונסר 21/10/2020 09:38

א+א- 1

ביקושים גבוהים בסך של 1.35 מיליארד ₪ נרשמו בשלב המכרז המוסדי שהתקיים אמש בהנפקת אגרות החוב של חברת נמלי ישראל (חנ"י), המקימה בימים אלה את נמל הדרום באשדוד ונמל המפרץ בחיפה ומגייסת סבב נוסף לטובת הרכישה של מחלקות הים מחברות הנמל ולמימון פעילות הפיתוח של החברה.

 

ההנפקה מבוצעת באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ב’ של החברה בהיקף של כ-750 מיליון ₪ – 250 מיליון ₪ יותר מהיקף הגיוס המתכונן, וזאת לאור הביקושים שהתקבלו ותנאי השוק האטרקטיביים. הערב הושלם בהצלחה השלב המוסדי של ההנפקה, והשלב הציבורי שלה יתקיים ביום חמישי.

 

אגרות החוב של החברה מדורגות בדירוג AAA על ידי מעלות S&P ובדירוג 1Aa על ידי מידרוג, באופק יציב. מדובר באג"ח צמודות למדד ובעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-8.6 שנים.

 

עוזי יצחקי, יו"ר דירקטוריון חברת נמלי ישראל: "אנו שמחים לבשר על עוד גיוס מוצלח במסגרת הרחבת הסדרה השנייה של אג"ח החברה, שנועד לטובת רכישת מחלקות הים מחברות הנמל הקיימות בחיפה ובאשדוד ולמימון פעילות הפיתוח של החברה. קליטת מחלקות הים היא שלב חשוב ואבן דרך ביישום הרפורמה לפתיחת הנמלים לתחרות שמובילה חנ"י, והיא צפויה להביא להתייעלות ושיפור השירות ללקוחות הנמלים, חיסכון משקי והורדת עלויות לטובת הציבור כולו".

 

שלמה ברימן, מנכ"ל חברת נמלי ישראל: "מדובר בגיוס אגרות חוב שלישי של חברת נמלי ישראל, והצלחתו מעידה על הבעת האמון הרבה של השוק הישראלי בחברה. ההנפקה תסייע לנו בהשלמת רכישת הפעילות של מחלקות הים לטובת הגברת היעילות בניהול המרחב הנמלי, על מנת שנוכל להמשיך ולקדם את הרפורמה החיונית עבור המשק וסחר החוץ של מדינת ישראל ואת מימון המשך פיתוח התשתיות הנמליות במדינת ישראל. רפורמה זו תביא לעידן חדש בענף זה ותבטיח תחרות אמיתית בין הנמלים המסחריים".

 

הנפקת האג"ח הובלה בחברת נמלי ישראל על ידי סמנכ"ל הכספים, טיקו גדות, וראש אגף כספים, גיא שטיינברג, יחד עם היועצת המשפטית עו"ד יעל מיטס, ועו"ד אריק בוטנר ורשות החברות הממשלתיות בראשות ינקי קוינט ולירון הריס זינגר, מנהלת תחום ההנפקות ברשות החברות הממשלתיות. חנ"י מיוצגת על ידי משרד עוה"ד גורניצקי ושות’ בהובלת עו"ד שרון ורקר-שגיא ועו"ד שרון שטראוס. ההנפקה רוכזה על ידי אוריון חיתום והנפקות ודיסקונט קפיטל.

 

חברת נמלי ישראל מקימה ומפתחת את נמלי הים המסחריים בחיפה, באשדוד ובאילת, ומופקדת על הקמת הנמלים החדשים – נמל הדרום באשדוד ונמל המפרץ בחיפה. במקביל לתפקידה בתחום הקמת תשתיות נמליות חיוניות לצרכי המשק וקידום התחרות בענף, אחראית החברה על ניהול הנכסים והמקרקעין בתחום הנמלים, כולל תכנון והקצאה של נכסים הדרושים להמשך הפעילות הנמלית, בראייה משקית ולאומית ארוכת טווח.

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ישפיע על מספנות ישראל ??

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    לייזר 21/10/2020 09:44