פתיחת מסחר חיובית בארה”ב

שבועיים לבחירות לנשיאות; עונת הדוחות תעלה הילוך השבוע

חדשות ספונסר 19/10/2020 17:00

א+א- 1

בורסות ארה"ב פותחות את שבוע המסחר בעליות שערים קלות לאחר הפוגה מירידות השערים ביום שישי האחרון. מדד האס אנד פי 500 קטע רצף של שלושה ימי מסחר אדומים.

 

שבועיים לבחירות בארה"ב ועל רקע עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה, האתגרים של החברות נותרים גבוהים, לאחר רבעון שני חלש שעבר על השוק החברות ידווחו בשבועות הקרובים על תוצאותיהן ברבעון השלישי וזה על רקע כלכלה מקרטעת ושלל תמריצים מצד הממשלות בשל וירוס הקורונה שמתפשט שוב בימים אלה, הן בארה"ב והן באירופה.

 

הסקרים אינם מאירים פנים לטראמפ ששוב בפיגור בדומה לבחירות 2016, האם גם הפעם יחולל מהפך? מספר חברות דיווחו לפני פתיחת המסחר וחלקן ידווחו לאחר המסחר בניהן: IBM, קדנס (CDNS) ו ZION בנק.

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה מעורבת, הדקס הגרמני יורד 0.2%, הקאק הצרפתי עולה 0.2% ובריטניה נחלשת ב-0.2%. באסיה מגמה חיובית ברוב הבורסות על רקע צמיחה של 4.9% ברבעון השלישי בסין שיצא נמוך מהתחזיות של 5.5%. הניקיי היפני עלה 1.1%, הונג קונג התחזקה ב-0.65% וקוריאה עלתה 0.2%, שנחאי בלטה לשלילה וירדה 0.7%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד נסחרת ללא שינוי מהותי סביב 41 דולר. מחיר אונקית זהב עולה לרמה של 1,912 דולר.

 

מניות בכותרות

 

קונצו ריסורסס (CXO) עולה 4% במסחר המוקדם לאחר שדווח כי תירכש בעסקת מניות ע"י קונוקו פיליפס לפי שווי של 9.7 מיליארד דולר. בעלי החברה יקבלו 1.46 מניה של COP.

 

האליברטון (HAL) - החברה הרוויחה 11 סנט למניה מול צפי של 8 סנט, עם הכנסות שיצאו מתחת לתחזיות השוק. מחירי הנפט הנמוכים השפיעו על הביקוש לשירותי החברה והיא נסחרת ללא שינוי במסחר המוקדם.

 

אמריקן איירליינס (AAL) מחכה לאישור חזרה לתעופה של מטוס הבואינג 737 מקס שקורקע בחודשים האחרונים בשל 2 התרסקויות בשנה שעברה. החברה תבצע טיסה יומית עם המטוס החל מ 29 לדצמבר ועד ל 4 בינואר בין ניו יורק למיאמי.

 

CVS) CVS) - רשת בתי המרקחת מתכננת להעסיק 15 אלף עובדים מהם 10 אלפים כטכנאי בתי מרקחת כהכנה לחורף ולקפיצה הצפויה במקרי קורונה ושפעת.

 

הרשיז (HSY) יצרנית השוקולד מתחילה לקבל סיקור מסיטי עם המלצת קניה. בסיטי בנק טוענים שמכירות החברה נלחצו בשל מגפת הקורונה אולם רואה פוטנציאל צמיחה מהותי בעתיד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אז שווה לכולנו להכניס עכשיו לבוסות ברשתי בתי מרקחת,או חברות שמוכרות לבתי חולים בעולם תרופות שמשתמשות בתקופה זו יותר

    כנ"ל

    גרינבום 20/10/2020 06:02