גיוס הון

ביולייט: חברת הבת דיאגנוסטיר מגייסת כ- 4 מיליון דולר לפי שווי של מעל 18 מיליון דולר

אלכם מדיקל, המייצרת מוצרים לתעשיית הרפואה תשקיע סכום של 2.85 מיליון דולר וביולייט תשקיע סכום נוסף של 1 מיליון דולר; במקביל חתמו החברות גם על הסכם ייצור מסחרי

חדשות ספונסר 18/10/2020 11:07

א+א- 1

חברת ביולייט, העוסקת בניהול ופיתוח של פתרונות בתחום מחלות העיניים מדווחת היום כי נחתם הסכם סופי ומחייב להשקעה בחברה הבת דיאגנוסטיר, לפיו תשקיע אלכם מדיקל סכום של 2.85 מיליון דולר בדיאגנוסטיר, וביולייט תשקיע סכום נוסף של 1 מיליון דולר.

 

דיאגנוסטיר עוסקת בפיתוח ומסחור טכנולוגיית TeaRx המיועדת לאבחנה של מחלות בקדמת העין על-ידי בחינת הרכב נוזל הדמעות. בשלב זה מפתחת דיאגנוסטיר מוצר לאבחנה, התאמה אישית ומעקב אחר טיפול בסינדרום העין היבשה על בסיס טכנולוגיית TeaRx.

 

ההשקעה תתבצע בדרך של רכישת מניות רגילות בדיאגנוסטיר, לפי שווי של כ- 18.25 מיליון דולר, לאחר הכסף. עם השלמת ההשקעה האמורה, צפויה ביולייט להחזיק בכ- 76% ואלכם מדיקל להחזיק בכ-16%, מהון המניות של דיאגנוסטיר בדילול מלא.

 

במקביל לחתימת הסכם ההשקעה, יחתמו אלכם ודיאגנוסטיר על הסכם ייצור מסחרי, על פיו אלכם מדיקל תתחייב לייצור מסחרי כלל עולמי של חלק מרכיבי מוצרי החברה, בהתאם לתפוקה מקסימלית ובמחיר שנקבעו מראש, בתנאי תשלום, בקרת איכות ופרמטרים נוספים שנקבעו בהסכם הייצור.

 

אלכם מדיקל היא אגודה שיתופית ישראלית בבעלות קיבוץ ברעם, בעלת פעילות ייצור ושיווק בתחום הפיתוח וייצור של מוצרים ורכיבים לשימוש רפואי, ובתחום בקרת זרימה. חטיבה נוספת בחברה עוסקת בתחום ההזרקה העצמית. אלכם מדיקל מעסיקה כ-600 עובדים בישראל, באיטליה ובארה"ב ומייצרת מוצרים עבור חברות מובילות בעולם ובהם: Medtronic, B Braun, Baxter ועוד. 

 

"אלכם מדיקל רואה בהשקעה ובשיתוף הפעולה עם חברת דיאגנוסטיר המשך למהלך אסטרטגי שנועד לבסס את עצמה כמפתחת יצרנית ומשווקת של מוצרים בתחום ה-In Vitro Diagnostics עבור חברות ציוד רפואי מובילות בעולם. אנו מאמינים ביתרונות המוצר אותו פיתחה דיאגנוסטיר ומאמינים ששיתוף הפעולה יתרום ערך לכלל השותפים", אמר יגאל כהן, מנכ"ל אלכם מדיקל.

 

מנכ"ל ביולייט ויו"ר דיאגנוסטיר יעקב מיכלין הוסיף כי "ההשקעה האסטרטגית של אלכם, יחד עם הסכם הייצור שנחתם, יאפשרו לדיאגנוסטיר לממש את המשך תכנית העבודה שלה ובעתיד למכור את מוצריה במחיר תחרותי יותר.

 

אנו מקווים שהסכם חשוב זה יהווה עוד נדבך בהפיכת דיאגנוסטיר לחברה מובילה בעולם בתחום האבחון המהיר של מחלות בקדמת העין. הסכם זה גם משתלב היטב עם מדיניות ביולייט לפעול לצירוף משקיעים אסטרטגיים ולשיתופי פעולה בחברות העוגן שלה".

 

מנכ"ל דיאגנוסטיר ד"ר ערן אילת ציין: "אנו שמחים על הצטרפותה של אלכם לחברה. הבעת האמון של אלכם בחברה תאפשר לנו לחזק את מעמדנו התחרותי תוך יצירת קו יצור איכותי אשר יוכל לתמוך במסחורו של המוצר בהיקפים גדולים.

 

הבעת אמון זו מצטרפת להבעת האמון אשר קיבלנו מחברת הפארמה המשתתפת בביצוע הניסוי הגדול בהודו. שני נדבכים אלו מחזקים את דיאגנוסטיר ומהווים קרש קפיצה ליכולתנו לספק לחולים במחלות עיניים פלטפורמת זיהוי המחלה והתאמת טיפול אישי".

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    איך חברת הבת שווה 18 מיליון דולר

    וחברת האם ביולייט שווה בערך 10 מיליון דולר? מישהו מוכן להסביר אלי את הדבר הזה? למה להשקיע בחברת בת כשאפשר להשקיע בחברת האם ולקבל הרבה יותר באותו סכום ? תמיר מה אתה אומר??
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    גיורא48 19/10/2020 12:24