הלחץ חוזר לוול סטריט: ירידות חדות בפתיחת המסחר

נאסד"ק נופל 1.2%; באירופה ירידות שערים חדות בשל חזרה למגבלות תנועה; הנפט יורד בחדות

חדשות ספונסר 15/10/2020 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר בירידות שערים חדות בשל חזרה למצב של פחד בשווקים. התירוצים של השבועיים האחרונים לעליות וירידות הן על חבילת סיוע נוספת למשק בארה"ב שנמצא באבטלה גבוהה אולם לא בטוח שיספיקו להסכים על חבילה כזו עד לבחירות. בינתיים נתון דורשי העבודה השבועי יצא חלש מהציפיות עם 898 אלף דורשי עבודה חדשים מול צפי של 830 אלף.

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה שלילית: הדקס הגרמני וקאק הצרפתי יורדים 3% ו-2.6% בהתאמה. הפוטסי הבריטי יורד 2% על רקע מגבלות חדשות בעיר לונדון בנוסף לסגר חלקי בליברפול. באסיה מגמה שלילית לרוב, בורסת שנחאי, הונג קונג והניקיי היפני ירדו 0.3%, 2% ו- 0.5% בהתאמה. הקוספי בקוריאה בלט לחיוב עם עליה של 0.5%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת מעל 3% לרמה של 39.5 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחרת ביציבות ברמה של 1,895 דולר.

 

מניות בכותרות

מורגן סטנלי (MS) - החברה עקפה את התחזיות עם רווח של 1.66 דולר למניה מול צפי לרווח של 1.28 והכנסות שעקפו את תחזיות השוק. למרות התוצאות האווירה השלילית שולחת את המניה לירידות של קצת מעל 1% במסחר המוקדם.

 

וולגרינס (WBA) רשת בתי המרקחת דיווחה על רווח של 1.02 דולר למניה מול צפי לרווח של 0.96 דולר. הכנסות החברה עקפו את תחזיות השוק והיא מעלה את הדיבידנד ב-2.2%.

 

פאסטלי (FSLY) המניה צוללת 30% במסחר המוקדם לאחר אזהרת רווח שפורסמה אמש. ספקית טכנולוגיית התוכן דיווחה על ירידה בהיקף העסקים מהלקוח הגדול ביותר שלה. בעבר פורסם שטיק טוק היא הלקוחה הגדולה ביותר של החברה, אולם בדיווח הרשת החברתית הסינית לא הוזכרה.

 

יוניטד איירליינס (UAL) החברה דיווחה על הפסד של 8.16 דולר למניה שהוא גבוה מהתחזית להפסד של 7.53 דולר. הכנסות החברה עמדו בתחזיות אך החברה אמרה שהיא מכינה עצמה לשפל ארוך וביקושים נמוכים בשל התמשכות מגפת הקורונה בעולם.

 

וולס פארגו (WFC) הבנק פיטר יותר מ-100 עובדים בטענה שביצעו הונאה בתוכנית הלוואות מיוחדת לעסקים קטנים שנפגעו בעקבות מגפת הקורונה.

 

אלקואה (AA) ענקית האלומיניום הפסידה 1.17 דולר למניה, נמוך מהצפי להפסד של 1.38 דולר. הכנסות החברה עקפו את התחזיות בעיקר בזכות תעשיית הרכב. המשקיעים מאוכזבים והמניה יורדת 8% במסחר המוקדם.

 

טיוואן סמיקונדקטור (TSM) יורדות קלות במסחר המוקדם, למרות העלאת תחזית ההכנסות לשנת 2020 בעקבות ביקושי קצה מתעשיית הסמארטפונים ושאר מכשירים אלקטרוניים שנהנו מעליה בביקושים מצד צרכנים ברחבי העולם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה