גיוס הון

או.פי.סי תבצע הנפקת מניות בהיקף של לפחות 500 מיליון שקל

ההנפקה נועדה לצורך מימון עסקת CPV; בעלת השליטה בחברה, קנון הולדינגס, הודיעה על כוונתה להזמין בהנפקה מניות בסכום של כ-350 מיליון שקל ובטווח מחירים של 32-34 שקל למניה

חדשות ספונסר 11/10/2020 11:41

א+א-

או.פי.סי אנרגיה השלימה את העסקה לרכישת חברת CPV האמריקאית הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת. היקפה הסופי של העיסקה (100%) יעמוד על כ-815 מיליון דולר, ויהיה תלוי בהיקף ההון שיידרש לצורך הקמת אחד מהפרויקטים העתידיים של CPV (פרויקט Three River).

 

או.פיסי תבצע את הרכישה באמצעות שותפות ייעודית, שהוקמה לצורך העיסקה, ושאו.פי.סי תהיה השותף המנהל שלה, ותחזיק ב-70% מהזכויות בה. לצד או.פי.סי יחזיקו בשותפות גם קבוצת כלל ביטוח (12.75%), מגדל (12.75%) ופועלים שוקי הון (4.5%).

 

 יצוין, כי העסקה עדיין כפופה למספר אישורים, בעיקר על ידי רשויות ומוסדות בארה"ב, ולהערכת או.פי.סי אישורים אלה יושגו תוך פרק זמן של עד 6 חודשים. את העסקה ליוו בנק ההשקעות הבינלאומי מקוויארי ו BLK מישראל, משרד Skadden Arps בניו יורק. משרד עורכי הדין גורניצקי ושות’ ליווה את הסכם הרכישה, ואילו משרד מיתר עורכי הדין ליווה את הסכם השותפות בישראל. 

 

בנוסף, ממשיכה או.פי.סי להיערך למימון השקעתה בעסקה ולצורך כך בכוונתה לבצע הנפקת מניות בהיקף של לפחות 500 מיליון שקל, כאשר בעלת השליטה באו.פי.סי, חברת קנון הולדינגס, הודיעה על כוונתה להזמין במסגרת ההנפקה מניות בסכום של כ-350 מיליון שקל (כ-100 מיליון דולר), ובטווח מחירים של 32-34 שקל למניה.

 

כמו כן, השלימה או.פי.סי החודש בהצלחה הנפקת איגרות חוב בהיקף של כ-580 מיליון שקל. תמורת ההנפקה תשמש הן למימון העסקה, ובנוסף, כפי שמדווחת החברה, לפדיון מוקדם ומלא של סדרה א’ של איגרות החוב שלה, שהיקפן הכספי עומד כיום על כ-312 מיליון שקל. במקביל, משלימה או.פי.סי הנפקה פרטית של מניות לכלל ביטוח ולקבוצת הפניקס בסכום כולל של כ-350 מיליון שקל.

 

חברת CPV (Competitive Power Ventures) פועלת משנת 1999 והינה אחת מהחברות הבולטות בשוק החשמל האמריקאי עם פעילות משמעותית של ייזום, פיתוח, הקמה וניהול של תחנות כוח בצפון מזרח ארה"ב. פעילות החברה הינה בסך הספק מותקן של כ-15 אלף מגה וואט במגוון שווקים בארה"ב, וכן צבר פרויקטים בייזום בהיקף של כ-7,000 מגה וואט.

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה: " מדובר בעסקה אסטרטגית לאו.פי.סי, כאשר לצד המשך ההתרחבות בשוק הישראלי, אנו נכנסים לשוק החשמל האמריקאי באמצעות רכישה של פלטפורמה עם הנהלה מעולה, נכסים פעילים ויכולת למימוש תכניות ההתרחבות שלנו, לרבות מימוש צבר הפרויקטים של CPV תוך דגש על צמיחה מואצת בתחום האנרגיות המתחדשות". 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה