גיוס הון

רני צים מגייס אג”ח בהיקף של כ-57 מיליון שקל

הגיוס נעשה באמצעות הנפקה פרטית לגופים מוסדיים באמצעות הרחבת סדרה א של החברה; הגיוס מתבצע כחלק ממההיערכות להשלמת עסקת מידאס

חדשות ספונסר 07/10/2020 11:32

א+א-

חברת ’רני צים מרכזי קניות’ מדווחת הבוקר כי הבטיחה הנפקת אג"ח בהיקף של כ-56.7 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית לגופים מוסדיים מובילים. במסגרת ההנפקה קיבלה החברה כתבי התחייבות מהגופים המוסדיים לרכוש איגרות חוב באמצעות הרחבת סדרת אג"ח א’ של החברה. השלמת ההנפקה כפופה לקבלת האישורים הנדרשים וכן להודעת החברה המדרגת.

 

לפני כשבועיים דיווחה החברה על מהלך אסטרטגי להעמקת פעילותה במגזר הערבי, לפיו חתמה החברה על הסכם לרכישת חלקה של שותפתה, חברת מידאס, בפעילות המשותפת של שתי החברות בתחום המרכזים המסחריים במגזר הערבי.

 

בהתאם לדיווח על ההסכם, התמורה נקבעה על 70 מיליון שקל, כאשר בשלב הראשון שילמה החברה 46.5 מיליון שקל תמורת הזכויות במרכזים הפעילים באום אל פאחם ובירכא, בטווח של 6 חודשים ממועד החתימה, תשולם יתרת העסקה (23.5 מיליון שקל) תמורת זכויות מידאס במרכזים הנמצאים כיום בשלבי ייזום, פיתוח והקמה. קבוצה זו כוללת את המרכזים בטירה, רהט, טמרה, טייבה ואת הרחבת המרכז הפעיל באום אל פאחם אשר צפוי להכפיל את שטחו ולשלב גם מרפאות, משרדים ושטחי תעסוקה.

 

מניית רני צים מרכזי קניות סגרה אתמול במחיר של 4.27 שקלים, בדומה למחיר שיא כל הזמנים שנקבע בתחילת חודש ינואר 2020 ומשקף לחברה שווי שוק של קרוב ל-600 מיליון שקל. איגרות החוב של החברה (סדרה א’) שהונפקו בינואר 2020 סגרו אמש בתשואה של 3.28% במח"מ 2.76 שנים ומדורגות Baa1 ע"י מדרוג באופק יציב. 

 

רני צים, מנכ"ל ובעל השליטה ’רני צים מרכזי קניות’: "אנו שמחים על הבטחת הנפקת איגרות החוב ורואים בכך הבעת אמון נוספת מצד הגופים המוסדיים בפעילותה של חברת רני צים מרכזי קניות ובמודל העסקי הייחודי שנבנה בחברה לאורך השנים.

 

גיוס האג"ח תומך בגמישותה הפיננסית של החברה והינו כחלק מהיערכות החברה להשלמת העסקת האסטרטגית עליה דיווחנו לאחרונה, במסגרתה אנו מעמיקים באופן משמעותי את פעילותינו במגזר הלא יהודי באמצעות רכישת אחזקות מידאס שהינה שותפתנו בפעילות צומחת זו.

 

העסקה הופכת את רני צים מרכזי קניות, תחת המותג SEVEN, לבעלים היחידים של הנכסים המניבים במגזר הלא יהודי וכן הנכסים הרבים שבפיתוח במגזר זה ותיצור מנגנון רזה והתייעלות בתפעול הנכסים, בניהולם ובתהליך קבלת ההחלטות שלנו".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה