ארה”ב: עליות שערים חדות בפתח הרבעון האחרון של 2020

נאסד"ק מטפס 1%; באירופה מגמה חיובית, קאק מטפס 0.6%; תקלת מסחר חריגה קטעה את המסחר בטוקיו

חדשות ספונסר 01/10/2020 16:55

א+א-

בורסות ארה"ב פתחו את הרבעון האחרון של השנה בעליות שערים. אמש ננעל המסחר בעליות שנחלשו לקראת הסיום בשל אי הסכמות בבית המחוקקים עם תוכנית תמיכה חדשה בכלכלת ארה"ב שנפגעה קצת פחות מהצפי ברבעון השני עד עדיין צנחה בשיער של מעל 31%. נתון דורשי אבטלה השבועי יצא 837 אלף, מעט טוב מהציפיות אך עדיין מראה על התאוששות איטית מאוד של הכלכלה. 

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית: הדקס נסחר ללא שינוי, הקאק ופוטסי הבריטי עולים 0.6 ו-0.1% בהתאמה. באסיה לא התקיים מסחר היום במרבית הבורסות. סין, הונג קונג וקוריאה נכנסו לחופשה של שבוע בשל גודלן וויק. בטוקיו לא ננעל המסחר בשל תקלה חריגה שככל הנראה תמנע את נעילת השבוע, והמסחר שם צפוי להתחדש רק בשבוע הבא.

 

חבית נפט יורדת לרמה של 39.5 דולר לחבית. הזהב מתאושש יורד ונסחר ברמה של 1,906 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

פפסיקו (PEP) - החברה מדווחת על רווח של 1.66 דולר למניה מול צפי של 1.49 דולר, הכנסות החברה עקפו את התחזיות עם חוזקה בתחום החטיפים בשל השהות בבתים.

 

אמזון (AMZN) החברה קבלה העלאת מחיר יעד ל-4,500 דולר למניה ע"י פיבוטל ריסרץ’.

 

סטארבקס (SBUX) החברה מעלה את הדיבידנד השנתי שלה מ-41 סנט לרבעון ל-45 דולר.

 

אסנה (ASAN) החברה תתחיל להסחר היום בבורסה של ניו יורק במחיר של 21 דולר למניה שנקבע בהנפקה של חברת התוכנה.

 

טסלה (TSLA) חותכת את מחיר הבסיס של מודל 3 ב-8%, החברה אומרת שהסוללה של הרכב תהיה זולה יותר מהדגם המתקדם יותר.

 

בד בת’ אנד ביונד (BBBY) רשת הריטייל לבית דיווחה על רווח של 50 סנט למניה מול צפי של 20 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות עם עליה של 6% ברכישה בחנויות זהות מול צפי עליה של 2.1%. הרשת הודיעה על זינוק של 89% במכירות ברשת, השוק מתרשם מאוד מהחדשות והמניה מזנקת 16% במסחר המוקדם.

 

מרטון פטרוליום (MPC) חותכת 12% מכח העבודה של החברה שהם קצת מעל 2,000 עובדים כחלק מארגון מחדש, הנובע מחולשה בביקוש לאנרגיה וחולשה במחירי הנפט.

 

אלסטייט (ALL) חברת הביטוח מודיעה על חיתוך של 3,800 משרות שהם 8% מכח העבודה. החברה מתמודדת עם משבר הקורונה וארגון מחדש. המהלך יעלה לחברה כ-290 מיליון דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה