גיוס הון

או.פי.סי מתכננת הנפקת אג”ח בהיקף של כ-250 מיליון שקל למימון עסקת CPV

החברה הבטיחה את מרבית מקורות המימון לביצוע הרכישה בכ-800 מיליון דולר; החברה מנהלת מו"מ לקבלת אשראי בהיקף של 400 מיליון שקל עם קבוצת הראל

חדשות ספונסר 29/09/2020 14:43

א+א- 1

חברת או.פי.סי אנרגיה ממשיכה להיערך לביצוע העסקה לרכישת השליטה בחברת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת, ומעדכנת היום על מספר מהלכים שבאמצעותם מבטיחה החברה את מרבית מקורות המימון לצורך ביצוע העסקה.

 

החברה דיווחה החודש, כי חתמה על מכתב כוונות לרכישת החברה עם שותפים בהשקעה כוללת של עד 800 מיליון דולר, כאשר סכום זה מיועד הן לרכישת החברה והן למימון ההשקעות העתידיות של CPV בצבר הפרויקטים שלה. העסקה כפופה לחתימת הסכם מחייב בין הצדדים וכן למספר אישורים רגולטוריים.

 

היום מדווחת או.פי.סי, כי לצורך מימון העסקה ולצורך השקעות ההמשך של CPV, היא פועלת להנפקת איגרות חוב בבורסה בתל-אביב בהיקף הנאמד בכ-250 מיליון שקל. זאת, בנוסף להנפקה פרטית של מניות בהיקף של כ-350 מיליון שקל לקבוצות הביטוח הפניקס וכלל, עליה דיווחה החברה בשבוע שעבר.

 

כמו כן, החברה מעדכנת כי בשנים הקרובות היא צפויה לגייס כ-330 מיליון שקל בהנפקת מניות ציבורית לצורך ביצוע צבר הפרויקטים של CPV, כאשר או.פי.סי קיבלה הודעה מבעלת השליטה, חברת קנון הולדינגס, על כוונתה להשתתף בהנפקה הציבורית בהיקף של לפחות כ-350 מיליון שקל (כ-100 מיליון דולר), וזאת בנוסף לסכום האמור אותו מתכוונת החברה לגייס מהציבור.

 

בנוסף החברה מנהלת מו"מ לקבלת אשראי בהיקף של 400 מיליון שקל עם קבוצת הראל. כאמור, בכך מבטיחה החברה את מרבית מקורות המימון לצורך ביצוע העסקה ומימון השקעותיה העתידיות של CPV. 

 

או.פי.סי פרסמה היום מצגת, הסוקרת את פעילותה של CPV, ממנה עולה, כי החברה מעריכה, כי בשנת פעילות מייצגת שלה, היא צפויה להגיע לקצב הכנסות מצרפי שנתי של כ-350 מיליון דולר ול-EBITDA מצרפית בסך של כ-150 מיליון דולר. בשנת 2019 רשמה CPV הכנסות מצרפיות של כ-332 מיליון דולר ו-EBITDA מצרפית של כ-102 מיליון דולר.

 

בסוף התהליך, צפויה או.פי.סי להחזיק ב-70% ממניות CPV, ואילו גופים מוסדיים מישראל - כלל, מגדל ופועלים שוקי הון – צפויים להחזיק ביתרת 30% ממניות החברה האמריקאית.

 

חברת CPV (Competitive Power Ventures) פועלת משנת 1999 והינה אחת מהחברות הבולטות בשוק החשמל האמריקאי עם פעילות משמעותית של ייזום, פיתוח, הקמה וניהול של תחנות כוח בצפון מזרח ארה"ב. פעילות החברה הינה בסך הספק מותקן של כ-15 אלף מגה וואט במגוון שווקים בארה"ב, וכן צבר פרויקטים בייזום בהיקף של כ-7,000 מגה וואט.

 

או.פי.סי אנרגיה פרסמה בחודש שעבר את תוצאותיה הכספיות לסיכום המחצית הראשונה של שנת 2020. החברה סיימה את המחצית עם הכנסות בסך של כ-577.5 מיליון שקל, ועם EBITDA בסך של כ-133.7 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון לסוף המחצית הראשונה של השנה, עמד על כ-810.6 מיליון שקל (כ-751.8 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), ובקופת החברה, על פי מאזנה המאוחד, מזומנים ופיקדונות בסכום כולל של כ-902.5 מיליון שקל.

 

בתחילת חודש יולי האחרון החלה תקופת ההפעלה המסחרית של תחנת הכוח שהקימה או.פי.סי בחדרה, שהיקפה הכולל כ-144 מגה וואט.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כדאיות כניסה ל OPC

    שלום, אני מתחדש באתר |(כלומר, הייתי כאן לפני כמה שנים ושמח לחזור...) האתר נראה מכובד מאוד, גם ויזואלית וגם תוכנית. לאחר דברי חנופה אלו, אשמח לשמוע מה דעת החברים על חבירתלונג לאו פי סי לאור ההודעות האחרונות ? |12|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    מיכאל2020 29/09/2020 14:54