גיוס הון

שותפות אלמדה גייסה 10 מיליון דולר לפני ההנפקה, בהובלת הפניקס

הפניקס תהווה משקיע עוגן ותשקיע בשותפות כ-20% מסך ההנפקה; הגיוס הציבורי, בסכום כולל של כ-20 מיליון דולר יושלם בשבוע הבא

חדשות ספונסר 24/09/2020 14:44

א+א-

אלמדה ונצ’רס, שותפות מו"פ המשקיעה בחברות מתחום מדעי החיים המשלימה בימים אלו הליך גיוס הון והנפקה ציבורית, מודיעה כי חברת הביטוח ’הפניקס’, מגופי ההשקעה הגדולים והמובילים בישראל, תהווה משקיע עוגן ותשקיע בשותפות כ-20% מסך הגיוס, או כ-13 מיליון שקל, ותהיה גם בעלת כ-8% בשותף הכללי. בנוסף, קבוצת השליטה בשותף בכללי של אלמדה תשקיע בשותפות סך של 10 מיליון שקל.

 

ד"ר אירית יניב, המכהנת כמנכ"לית השותפות ונמנית על מייסדיה ושותפיה, היא בעלת ניסיון של 25 שנה בתעשיית ה-HealthTech. שימשה בין היתר כיזמית ומנכ"לית של חברות מכשור רפואי, וכיו"ר וחברת דירקטוריון במספר חברות של קרן אקסלמד, בינהן חברת אקסימו מדיקל שנרכשה לאחרונה.

 

מייסד-שותף נוסף באלמדה הוא אמיר בלאט, המשמש כמנהל ההשקעות של השותפות, ומביא עמו ניסיון של 15 שנה בתחום הטכנולוגיה הרפואית. מייסד ושותף נוסף הוא צחי סולטן, המכהן כיו"ר דיסקונט קפיטל חיתום והוא בעל ניסיון של 25 בשוק ההון.

 

אלמדה תשלים גיוס ציבורי בשבוע הבא. השותפות בוחנת אף הסכמי סינדיקציה המבטיחים הסכמי השקעה גדולים יותר וודאות גדולה יותר לחברות הפוטנציאליות. נכון להיום, הסכמי ההשקעה של אלמדה כוללים את החברות ביופרוטקט וטיילורמד.

 

אלמדה וה-Family Office של המשקיע וינסנט צ’נגוויז, הובילו סבב של 25 מיליון דולר בביופרוטקט. סבב זה כלל בין השאר, משקיע שהינו חברת מכשור רפואי מהגדולות בעולם. הסכם ההשקעה של אלמדה בחברת ביופרוטקט הוא בסך 3 מיליון דולר תמורת אחזקות של כ-7% בחברה (ללא דילול), עם מניות בכורה המבטיחות החזר השקעה משמעותי וחלוקה של התמורה בהינתן אקזיט. הגיוס יאפשר להשלים הניסוי הראשי מול ה-FDA, לקבל את אישור ה-FDA ולהאיץ פיתוח המוצרים הבאים.

 

הסכם השקעה נוסף של אלמדה הוא בחברת טיילורמד, העוסקת בפיתוח ושיווק של טכנולוגיות למציאת פתרונות מימון חלופיים במטרה להקטין את הנטל הכלכלי של חולים בארה"ב. אלמדה תשקיע בחברה 1 מיליון דולר כשהסבב מיועד להגדלת היקף המכירות בארה"ב והרחבת פתרונות החברה. טיילורמד החלה במכירות בארה"ב ופונה לשוק עצום של כ-6,000 מרכזים רפואיים בארה"ב. השותפים העיקריים בחברה הם סנרה, פיליפס, אקסלמד וטרייוונצ’רס. אמיר בלאט, מייסד ושותף באלמדה מכהן כחבר דירקטוריון מטעם אקסלמד.

 

בשוק המכשור הרפואי מתכוונת הקרן להתמקד בחברות בשלב הקליני אחרי הוכחת היתכנות טכנולוגית וניסויים בבני אדם. חברות שצפי האקזיט שלהן הינן בטווח של 3-5 שנים. ההון שיושקע יופנה לניסוי הקליני הנדרש לקבלת אישור ה FDA, והתחלת מכירות.

 

בתחום הבריאות הדיגיטלית, שהינו תחום פורח בימים אלו, הקרן מחפשת חברות שמציגות מכירות ראשוניות בארה"ב. 

 

תחום נוסף, שבו הקרן תחפש שיתופי פעולה משמעותיים, עם מוסדות אקדמיים ומוסדות רפואיים, הינו תחום הנקרא: ביו-קונברגנס, תחום המשלב תוכנה, הנדסה ורפואה. בתחום זה הקרן תחפש את הפרויקטים המבטיחים שיובילו את התחום בשנים הקרובות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה