ירידות ניכרות בפתיחת שבוע המסחר בארה”ב

שבוע המסחר נפתח בירידות, זה השבוע השלישי ברציפות. החשש מהתפרצויות מחודשות של וירוס הקורונה נותנים את אותותיהם בשווקים עם חזרה לסגרים, ירידה בביקוש לתעופה ולנפט

חדשות ספונסר 21/09/2020 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פותחות את שבוע המסחר בירידות שערים חדות שבוע שלישי ברציפות, ובכך ימשיכו את המגמה השלילית בשווקים. החששות מהתפרצויות מחודשות של וירוס הקורונה נותנים את אותותיהם בשווקים עם חזרה לסגרים, ירידה בביקוש לתעופה וכתוצאה מכך לנפט. מניות הבנקים מובילות את הירידות באירופה ואסיה.

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה שלילית בפתיחת שבוע המסחר בעולם, הדקס יורד ב 3%, הקאק הצרפתי יורד 3% ובריטניה נחלשת 3.4%. באסיה ננעלו הבורסות במגמה שלילית. ביפן לא התקיים מסחר, שנחאי נחלשה: 0.6%, הונג קונג ירדה 2.06% והקוספי בקוריאה ירד: 0.95%.

 

חבית נפט נחלשת לרמה של 40.4 דולר. הזהב נחלש לרמה של 1930 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

ניקולה (NKLA) מניות חברת המשאיות החשמליות ממשיכות להסחר תחת לחץ ויורדות מעל 25% במסחר המוקדם לאחר שמייסד החברה טרוור מילטון הודיע על עזיבת תפקיד המנכ"ל לאחר הסקירה מהשבוע שעבר של חברת המחקר הינדבורג לפיה החברה הטעתה את המשקיעים ואת יצרנית הרכב GM אשר רכשה נתח בחברה.

 

אילומינה (ILMN) רוכשת את חברת "גרייל" הפרטית בעסקה של 8 מיליארד דולר במזומן ובמניות. החברה מפתחת בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן.

 

אורקל (ORCL) ו-וול מארט (WMT) יקחו 12.5% ו 7.5% בהתאמה בחברה חדשה שתוקם ותחזיק את אפליקציית טיק טוק. החברה תהיה חברה אמריקאית ותשלוט בכל היכולות והטכנולוגיה של אפליקציית טיק טוק.

 

מניות הקרוזים רויאל קריביאן (RCL), קרניבל קרוז (CCL) ונרווגיאן קרוז ליינס (NCLH) ירכזו עניין היום למרות ירידות שערים חדות במסחר המוקדם. החברה הגישו את הצעותיהם למרכז לבקרת מחלות עם הצעה לפרוטוקולים בריאותיים מוגברים. ההצעה כוללת בדיקות אורחים ואנשי צוות, שימוש במסכות ונהלי תברואה מוגברת בצי הספינות שלהם.

 

מניות הבנקים באירופה HSBC ודויטשה בנק קובעות היום נמוכים של 25 שנה במסחר. הבנקים מואשמים בטרנזקציות בלתי חוקיות בשני העשורים האחרונים. דויטשה בנק אחראי על כ-50% מהטרנזקציות בפרשה בקנאית חדשה וחובקת עולם שככל הנראה נשמע עליה עוד בשבועות הקרובים.

 

קומקסט (CMCSA) חתמה עם חברות רוקו (ROKU) על הוספת שירות הרשת לתכניה ואשר יהיו על הפלטפורמה של רוקו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה