גיוס הון

מגדלי הים התיכון גייסה כ-150 מיליון שקל בהנפקת אג”ח

החברה זכתה לביקושים של כ-250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקה סדרת אג"ח חדשה (ה’); השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית שקלית של 3.04%

חדשות ספונסר 06/09/2020 09:32

א+א- 1

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב, סדרה ה’. במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בהיקף של כ-250 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-150 מיליון שקל בשלב זה. בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, ננעל השלב המוסדי בריבית שנתית שקלית של 3.04%, זאת אל מול ריבית המקסימום במכרז שעמדה על 3.8%. 

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ה’) הנושאות ריבית שקלית קבועה עם מח"מ של כ-6.5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש יוני 2029. איגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת מידרוג בדירוג של A2 עם אופק חיובי. התמורה בהנפקה תשמש בין היתר לפדיון מוקדם של אג"ח ג’.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות הגבוהה בהנפקת אגרות החוב ורואים בכך הבעת אמון משמעותית, היום יותר מתמיד. יצאנו לשלב המוסדי ביום מורכב שכלל ירידות חדות בשווקים, ולמרות זאת השלמנו שלב זה בהצלחה מרובה, דבר הממחיש את הסולידיות והיציבות של ענף הדיור המוגן בכלל, ועוצמתה של רשת מגדלי הים התיכון בפרט.

 

נכנסו למשבר הקורונה עם נזילות ואיתנות פיננסית גבוהה ואנו ממשיכים בימים אלו בהתאם לתוכנית העסקית להרחבת פעילותינו. בימים אלו אנחנו מקימים בית דיור מוגן ברחובות שיכלול 250 יחידות דיור ויהיה ה-8 של הרשת, וכן חתמנו בחודשים האחרונים על הסכם אופציה להקמת בית דיור מוגן בחיפה שיהיה הראשון של הרשת באזור הצפון.

 

כל זאת במקביל לכך שמראשית המשבר אנו פועלים להעניק לדיירי הרשת את מכלול השירותים, הפעילויות והתכנים, בדומה למתכונת שבשגרה, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות ובכך מצליחים לספק לדיירי הרשת ערך מוסף משמעותי".

 

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולצידם קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום, אקסלנס חיתום, אייפקס הנפקות, מנורה חיתום ולאומי פרטנרס.

 

הרשת סיכמה את הרבעון השני לשנת 2020 עם צמיחה בהכנסות ועלייה ברווח הנקי - על אף משבר הקורונה. בשורה העליונה הציגה הרשת גידול של כ-8% בהכנסות ברבעון השני לכ-50.3 מיליון שקל, בין היתר לאור גידול בדמי אחזקה מדיירים בגין התקדמות אכלוס הבית בגני תקווה וירושלים. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון גידול ברווח המיוחס לבעלי המניות לכ-9 מיליון שקל. נכון ל30 ביוני, לחברה מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסים לזמן קצר בסך של כ-473 מיליון שקל.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ריבית 3%? נשמע גבוה..

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ליטל ג'ון 06/09/2020 09:37