גיוס הון

אבוג’ן מדווחת על הסכם השקעה בחברה בהיקף של 10 מיליון דולר

קרן ההשקעות בטכנולוגיה וחדשנות ARK Invest תשקיע 7 מיליון דולר וקרן ההשקעות הפרטית Alpha Capital תוסיף 3 מיליון דולר

מערכת ספונסר 02/09/2020 10:32

א+א-

חברת אבוג’ן העוסקת בתחום הביולוגיה המחשובית מודיעה היום כי חתמה על הסכם מחייב עם ARK Investment Management LLC (ARK Invest) ועם Alpha Capital Anstalt בדבר השקעה (registered direct offering) בסך 10 מיליון דולר בתמורה להנפקת מניות רגילות של החברה במחיר של 1.70 דולר ארה"ב למניה.

 

מתוך סך ההשקעה, ARK Invest, אשר הינה קרן השקעות מובילה בתחומים טכנולוגיים ומתמחה בהשקעות בחדשנות פורצת דרך, תשקיע 7 מיליון דולר ו-Alpha Capital Anstalt, קרן השקעות פרטית, תשקיע 3 מיליון דולר.

 

אבוג’ן מתכוונת להשתמש בתקבולי העסקה להמשך פיתוח המוצרים שלה ושל החברות הבנות שלה, להמשך חיזוק והרחבה של פלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובית שלה, להון חוזר וכן לשימושים כלליים של החברה.

 

ההשקעה צפויה להיסגר עד לתאריך 3 בספטמבר 2020, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים.

 

המניות הרגילות אשר החברה תנפיק בעסקת ההשקעה מוצעות על ידי החברה לפי תשקיף המדף שאושר על ידי הרשות לניירות ערך בארה"ב ("SEC") ב- 10 באוגוסט 2020. ההשקעה תתבצע אך ורק על פי תוספת לתשקיף ותשקיף נלווה. תוספת לתשקיף ותשקיף נלווה סופיים בגין ההשקעה יוגשו ל-SEC ויהיו זמינים לעיון באתר האינטרנט של ה-SEC.

 

אבוג’ן נוסדה בשנת 2002 כשהתפצלה מחברת קומפיוג’ן, והתמקדה בראשית דרכה ביישום יכולות הביולוגיה המחשובית שלה בתחום החקלאות, תוך התמקדות בשיפור תכונות בזרעים על ידי הנדסה גנטית. שינויים בשוק החקלאות ובהעדפות הצרכנים, הובילו את אבוג’ן להחלטה להרחיב את החזון שלה ואת הפעילויות לתחומים ופלחי שוק נוספים.

 

בשנים לאחר מכן, הנהלת החברה נקטה בסדרת צעדים ושינויים. שתי החלטות עיקריות בבסיס שינוי זה; הראשונה - הרחבת היכולות הטכנולוגיות של החברה בתחום הביולוגיה המחשובית לפיתוח מוצרים המבוססים על מיקרובים ומולוקולות קטנות, בנוסף לגנומיקה. השניה - הרחבת פעילות החברה לתחומים נוספים בחקלאות ואף מעבר לתחום החקלאות, לתחום בריאות האדם.

 

החלטות אלו הובילו להתפתחות יכולות הביולוגיה המיחשובית של אבוג’ן, פלטפורמת ה- CPB (Computational Predictive Biology), המכוונת להעלאה משמעותית של סיכויי ההצלחה של פיתוח מוצרים לתעשיות מדעי החיים, תוך צמצום משך ועלויות הפיתוח. במקביל, החברה הקימה חטיבות לפיתוח מוצרים המתמקדות כל אחת בפיתוח מוצרים בפלח השוק ספציפי לה, תוך שימוש בפלטפורמת ה- CPB כיתרון תחרותי.

ב-2018 החברה שינתה את המבנה שלה באופן שיתמוך בהרחבת הפעילויות החדשות, והקימה 4 חברות בת - ביומיקה, אג-פלנוס, לביא-ביו וקאנוניק (על פי סדר הקמתן), שהצטרפו לחברה-בת קודמת של אבוג’ן, קסטרה.

 

בחודש האחרון זינקה מניית החברה בלמעלה מ-100%, והיא נסחרת היום לפי שווי שוק של כ-180 מיליון ש"ח. החברה מציגה עדיין שורה תחתונה הפסדית, אך מנגד מראה שיפור בהכנסות ברבעון השני של השנה. עם פרסום תוצאות הרבעון השני אמר נשיא ומנכ"ל החברה עופר חביב כי "קבוצת אבוג’ן הכוללת את אבוג’ן וחברות הבנות, ממשיכה להתקדם באופן משמעותי לקראת השגת יעדיה בשנת 2020".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה