מגמה מעורבת בארה”ב, נאסד”ק יורד 0.4%

דאו גו’נס עולה 1.17%; אירופה עולה בחדות; הזהב מתממש ויורד מ-2,000 דולר לאונקיה

חדשות ספונסר 11/08/2020 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פתחה את יום המסחר במגמה מעורבת, לאחר 7 ימי מסחר רצופים של עליות שערים במדד האס אנד פי 500. המדד נמצא במרחק של אחוז משיאו שנקבע בחודש פברואר. בנוסף המדד מושפע מ-10 מניות עיקריות שמשקלן מתקרב לכ-30% - הגבוה ביותר ב-40 השנים האחרונות ומראה את הדומיננטיות של מניות הטכנולוגיה והטלקום הגדולות בנוסף לאמזון.

 

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, הדקס עולה ב-2.4% לאחר סקר ZEW מצב העסקים בגרמניה שיצא מעל הציפיות, הקאק הצרפתי עולה 2.7% ובריטניה מתחזקת כ 2%. באסיה ננעלו הבורסות במגמה מעורבת, הניקיי היפני עלה 1.9%, הונג קונג עלתה 2.1%, הקוספי בקוריאה ננעל בעליה של 1.35% ומדד שנחאי נחלש 1.1%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה 2% למחיר של 42.8 דולר לחבית. הזהב מתממש בחדות מעל 2% ויורד לראשונה מזה 5 ימים ממחיר של 2,000 דולר לאונקיה (נסחר כעת על 1977 דולר).

 

מניות בכותרות

מסריץ (MAC) חברת השופינג סנטרס הפסידה 18 סנט למניה מול צפי להפסד נמוך יותר של 16 סנט. הכנסות מתפעול הקניונים יצאו מתחת לציפיות השוק כשהתוצאות הושפעו חזק מוירוס הקורונה והסגר ברחבי ארה"ב במהלך הרבעון הראשון. החברה ציינה שרוב העסקים בקניונים נפתחו לקראת סיום הרבעון. מניות החברה עולות מעל 1% במסחר המוקדם.

 

נובווקס (NVAX) החברה הודיעה כי כושר הייצור שלה יספיק לייצר כ-600 מיליון חיסוני קורונה. יצרנית התרופות מצפה להתחיל בניסוי שלב 3 כבר בסוף חודש ספטמבר.

 

אינוביו (INO) החברה מסרה כי היא מצפה מהחיסון שלה לקורונה אשר נמצא בפיתוח, להכנס למחקר שלב מאוחר בספטמבר הקרוב. החברה מצפה לקבל אישור לשימוש חירום מטעם ה-FDA מתישהו בשנה הבאה. החברה אמרה שהיא צפויה להתחיל במחקר הנוכחי עוד בקיץ, מה שכבר לא יקרה ככל הנראה.

 

אקסידנטל פטרוליום (OXY) הפסידה 8.35 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, כאשר מחירי האנרגיה נפלו חזק והחברה מחקה בספרים 6.6 מיליארד דולר מערכי נכסי הנפט והגז אשר ברשותה.

 

קספר סליפ (CSPR) שהנפיקה את מניותיה באמצע חודש פברואר האחרון וירדה מאז ועד לנעילה אמש כ-20%, פרסמה דוחות עם הפסד של 16 סנט למניה מול צפי להפסד רחב יותר של 18 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות כשהחברה מציינת שהיא נפגעה מהותית בשל סגירת החנויות אך מכירות און ליין תרמו מעט לשורה התחתונה.

 

ביונטק (BNTX) יצרנית התרופות פרסמה שהיא עשויה להציג תוצאות מבדיקה קלינית בשלב 2B/3 לחיסון שלה עבור וירוס הקורונה. החברה ממשיכה במטרה להביא את החיסון במהירות האפשרית והתוצאות יצאו ככל הנראה בחודש אוקטובר. החברה דיווחה על הפסדים גבוהים ברבעון האחרון והכנסות חלשות מצפי.

 

הקניונים סיימון פרופרטיס (SPG) בשיחות על השכרה של חנויות ריקות במרכזיה למרכזי חלוקה של חברת אמזון. השיחות האחרונות בין החברות מתמקדות בשטחי המסחר שהתפנו ע"י סירס וג’י סי פני אשר פשטו רגל בשנה האחרונה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה